Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barış Günü Eyleminde Savaş Çıktı !

01.09.2011 17:13
Kadıköy İskele Meydanı'nda 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte olaylar çıktı.

 

Yüzleri maskeli bir grubun, arama noktasında polise direnmesiyle başlayan gerginlik, adeta meydan savaşına döndü. Göstericiler polise molotofkokteyli atarken, güvenlik güçleri gruba gaz bombalarıyla karşılık verdi. Olaylar sırasında yaşanan patlama ise paniğe neden oldu.

Kalabalık bir grup, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Kadıköy İskele Meydanı'nda miting düzenledi. Polis, miting nedeniyle erken saatlerden itibaren iskele meydanı ve civarında yoğun güvenlik önlemleri aldı. Önlemler kapsamında meydan civarında arama noktaları oluşturuldu. Yüzlerinde maske bulunan bir grup, arama noktasında güvenlik güçlerine zorluk çıkardı. Çıkan tartışma sırasında grubun polise şişe fırlatması üzerine gerginlik büyüdü. Polis, uyarılara rağmen meydana giriş yapmak isteyen gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrasında Kadıköy İskele Meydanı adeta savaş alanına döndü.

Grup, güvenlik güçlerine Molotof kokteylleri attı. Atılan Molotof kokteylleri nedeniyle yol üzerinde ufak çaplı yangınlar çıktı. Polis ekipleri, gruba gaz bombalarıyla müdahaleyi sürdürdü. Gazdan etkilenen göstericiler kaçışırken, bazı göstericiler bariyerleri yıkmaya çalıştı. Olaylar devam ettiği sırada iskele meydanında bir patlama meydana geldi. Sebebi henüz belirlemeyen patlamanın sesiyle birlikte meydanda panik yaşandı. Polis ve vatandaşlar, patlamanın yaşandığı noktadan kaçarak uzaklaştı.

 

Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
ne biçim barış yürüyüşü be
kemalist
Ne ... bu nasıl barış yürüyüşüymüş bu be bu düpedüz isyan be isyan böyle barış yürüyüşümü olur şerefsizlere bak ellerine pkk bayrağı katilin resmi ceplerinde taş ve molotof koktey yüzlerinde maske barış yürüyüşüymüş birde izn lalmışlar valilikten .............. böyle barış yürüyüşüne ya birde istanbulun göbeğinde kadıköyde ya nasıl buna müsade edilir ya tabi şerefsizlere bu kadar yüz verirsen ya astarınıda ister birde şerefsizlerin yaptığına bakın önlerine gelen her şeyi kırıp dökmeleri yokmu insanı sinir ediyolar ya durakları yık kır bankalar camlarını kır etrafa zarar ver ondan sonra şerefsizler cıkıp buna barış yürüyüşü diye dünyaya ilan et ya tekrar ediyorum bu türk devletine baş kaldırma asıl darbe ve isyan budur.barış yürüyüşüymüş.....
02 Eylül 2011 Cuma 02:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri