Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barışı Özledik

13.04.2013 12:44
Şehit ailelerinden sonra Köy Korucularını gündeme getirerek süreci provoke etmek isteyenlere, bölgenin en büyük korucu aşiretlerinden olan Tatar aşiretinden cevap geldi: “Terör biterse silahı ne yapalım? Bu topraklara barış geldiği zaman zaten bereket de

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA-

Şırnak bölgesinde korucu aşireti olarak bilinen Tatar Aşireti reisi Mehmet Tatar, “Köy korucuları silahlarını teslim etmek istemiyor” şeklinde malum medya’da yer alan haberlere tepki gösterdi.

‘Milat’a konuşan Tatar, “Biz topraklarımızı, canımızı ve malımızı korumak için devlet tarafından silahlandırıldık. Terör biterse silahı ne yapalım. Bugün silahlarımızı teslim etmeye hazırız. Biz akan kan dursun, barış gelsin istiyoruz. Bu çerçevede atılan tüm adımları da destekliyoruz” dedi.

Bizim adımıza konuşmayın

Çözüm sürecini “Yürekten” desteklediklerini açıklayan Mehmet Tatar, “Düne kadar şehitleri gündeme getirerek süreci provoke etmek isteyenler şimdi de korucu aileleri üzerinden prim yapmak istiyorlar. Bu ayıptır. Kimse bizim adımıza konuşmasın” diye konuştu.

Risklerin farkındayız, sorumluluk alırız

“Biz şiddet olaylarının sonlandırılması için sorumluluk almaya hazırız” diyen Tatar, “AK Partinin ve özellikle Sayın Başbakanımız Erdoğan’ın aldığı risklerin farkındayız. Onları asla bu süreçte yalnız bırakmayacağız. Akan kanın durması hepimizin en büyük özlemi. Bu topraklar barışı özledi” dedi.

Devlete ve iktidara güveniyoruz

Devletin korucular üzerinde muhakkak bir projesinin olduğunu vurgulayan Mehmet Tatar, “Biz devletimize ve siyasi iktidarımıza güveniyoruz. Bu topraklara barış geldiği zaman zaten berekette gelecektir. Allah’ın izni, devletin desteği ile kısa sürede hepimiz normal yaşantımıza döneriz. Hükümet çözüm sürecinin içinde olan korucu ailelerine zaten bir proje gerçekleştirecektir” dedi.

Bu haber toplam 3592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri