Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baronların Kaos Zirvesi Deşifre !

04.11.2011 14:36
"Önde gelen 'babalar' İğneada açıklarında toplandı. Mafyaya ülkeyi karıştıracak silahlı eylem yapması talimatı verildi. Kaos planını Çakıcı'nın talebi bozdu..."

Ergenekon'da gizli tanık olarak ifade veren bir subay, Türkiye'yi kaosa sürükleyecek eylemlerin talimatının verildiği çok gizli toplantıyı deşifre etti.

2004'te, İstanbul Jandarma Bölge Komutanı Tuğamiral Halil Helvacıoğlu'nun talimatı ile Veli Küçük'ün organize ettiği toplantıyı anlattı.

İddiaya göre kaos toplantısı şöyle gerçekleşti:

ÇAKICI GİZLİCE ÇIKARILDI

İğneada açıklarında demirli yattaki zirveye Sedat Peker, Sedat Şahin ve Kürşat Yılmaz, en yakın adamlarıyla geldi. Hapisten gizlice çıkarılan Alaattin Çakıcı zirveye getirildi. Babalara "Kaosa yol açacak eylemler ve siyasi suikastlar yapın" talimatı verildi. Babalar aralarında uzun istişarelerde bulundu.

Sonunda Çakıcı, "En büyük çileyi ben çektim. Bana yüzde 100 garanti verilsin" dedi. Garanti verilmeyince de babalar uzlaşamadı. Gizli tanık, "Eğer babalar uzlaşsaydı Hrant Dink suikastı ve Malatya'daki Zirve Yayınevi katliamını profesyonel elemanlar yapacaktı. Olmayınca bu görevler de başka birimlere verildi" dedi.

Takvim

Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur
EL AYNI EL
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Faili mechul cinayetlerin arkasında bizzat devletin resmi görevlileri var.Niye uğur mumcu cinayeti çözülmüyor.Niye Eşref Bitlis cinayeti aydınlanamıyor.Niye yazıcıoğlu cinayeti karanlık. Aslında hepsini işleyen el aynı el.
04 Kasım 2011 Cuma 17:46
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri