Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barzani PKK iddialarına cevap verdi

27.02.2016 16:27
IKBY Başbakanı Nerçirvan Barzani, geçtiğimiz günlerde Urfa’da Kerkük - Yumurtalık Petrol Boru Hattı’nın patlatıldığı tartışmaları konusunda, “Borunun patlatılıp patlatılmadığı, veya bu eylemin PKK tarafından yapılıp yapılmadığı konusunda bir iddiada bulun

Yaklaşık 10 günden beridir Kürdistan Bölgesi’nden Ceyhan Limanı’na petrol ihracatı yapılamıyor. Boru hattı, 16 Şubat’ta, Urfa’nın Siverek ilçesinde terör örgütü PKK tarafından delinmişti.

Terör örgütü PKK yöneticisi Demhat Agit, eylemin kendileri tarafından yapılmadığını ve kimin yaptığı hakkında da bilgileri olmadığını söylemişti.

IKBY Başbakanı Barzani, bugün Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti. Kendisine sorulan bir soru üzerine Barzani,“Borunun patlatılıp patlatılmadığı veya bu eylemin PKK tarafından yapılıp yapılmadığı konusunda bir iddiada bulunamam” dedi. Barzani, “Boru patlatıldı mı bilmiyorum ama boru delinmiş ve petrol sızıyor. Eğer sorunuz ‘PKK mi yaptı?’ yönündeyse, ben PKK yaptı diye bir şey söyleyemem” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri