Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barzani'den Rusya'ya flaş mesaj!

04.10.2015 04:29
Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD'le savaşta Rusya'nın da Kürtlere destek vermesinden memnuniyet duyacaklarını bildirdi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak'ta ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun bir parçası olduklarını, ancak Rusya'nın da destek vermesinden memnuniyet duyacaklarını bildirdi.

Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü DAEŞ'in ortadan kaldırılması için ortaya konulan uluslararası gayretlerin "takdire şayan" olduğunu belirterek "Fakat uluslararasıkoalisyon ile Rusya devleti arasında DAEŞ'e karşı uyumlu bir çalışma olursa, daha iyi sonuçlar alınabilir" dedi.

IKBY'nin Irak'ta ABD öncülüğündeki DAEŞ'e karşı uluslararası koalisyonun aktif bir üyesi olduğunun altını çizen Barzani, 

"Kürdistan bölgesi, DAEŞ'e karşı mücadelede Peşmerge güçlerine yardım eden tüm taraflara ve devletlere müteşekkirdir. Bu çerçevede Rusya'nın sağlayacağı yardımları da memnuniyetle karşılayacaktır. Rusya, DAEŞ'e karşı savaşta Peşmerge güçlerini desteklerse buna seviniriz" değerlendirmesinde bulundu. 

Peşmerge'nin  terör örgütü DAEŞ'le mücadelede "öncü güç" olduğuna vurgu yapan Barzani, "Teröristlere karşı fiiliyatta en etkili savaşı veren Peşmergedir. Silahlı güçlerimiz, DAEŞ'e karşı büyük zaferler elde etmiştir" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri