Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Ahmet Davutoğlu Siirt'te konuştu

28.05.2015 16:13
AK Parti Siirt mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Siz Pensilvanya'ya vuruyorsunuz ses Demirtaş'tan geliyor" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Siirtmitinginde halka hitap etti. Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

BİZİ ENGELLEYEBİLECEKLER Mİ?

"Eniştesine sahip çıkan bu güzel insanlara selam olsun. 2002'de yasaklı kıldılar ama bizi engelleyebildiler mi? Siirtliler 7 Haziran'da bir yol ayrımında karşınızda olacağız. Muhtar bile olamaz denilen Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkan Siirtliler. Bizi engelleyebilecekler mi?

PENSİLVANYA'YA VURUYORSUNUZ SES DEMİRTAŞ'TAN GELİYOR

2008'de partimizi kapatmak istediler. Kapatabildiler mi? AK Parti'ye meydan okuyorlar, zayıflatmak istiyorlar... Zayıflatabilirler mi? Pensilvanya'ya vuruyorsunuz ses Demirtaş'tan geliyor? 3 legal parti CHP, MHP ve HDP bir de 3 illegal örgüt Pensilvanya, Kandil ve DHKP-C; AK Parti'ye karşı birleştiler. Asıl Tillo'daki bu topraklarını irfanına karşı birleşiyorlar. Siz bu toprakların evladı olarak bu şer çetesine izin verir misiniz? (Hayır sesleri yükseliyor) Bunların karşısında AK Parti, Elif gibi duruyor.

HDP Eş Genel Başkanı 'Evet Ermenilere soykırım yapılmıştır, Kürtler de yapmıştır, özür dileriz' dedi. Ak Parti'yi engellemek için her türlü örgütle işbirliği yapıyorlar. Destek beyanları gelmeye başladı.

Davutoğlu: Pensilvanya'ya vuruyorsunuz ses Demirtaş'tan geliyor İZLE

Davutoğlu'nun Siirt mitinginden kareler

YA SEV YA TERK ET DİYORLARDI

Biz burada Türkler-Kürtler omuz omuza yaşayacağız diyecek misiniz? Ya sev ya terk et diyorlardı. Bu HDP'nin zihniyeti de aynı ya bizim baskılarımıza boyun eğin ya da bu topraklardan gidin diyor. Baskılara karşı bu topraklar bizim diyecek misiniz?

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ ZALİME BIRAKMAYIZ

Suriyelileri topraklarımıza, ülkemize aldık. Allah için aldık, ecdad için aldık. Kılıçdaroğlu da ülkelerine geri göndereceğim diyor. Esed'in zulmüne bırakacağım diyor. Biz Suriye'den gelen kardeşlerimizi Esad'a ve IŞİD'e vermeyiz. Zalime bırakmayız.

HDP SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA BÜTÜN PARTİLER BİRLEŞİYOR

HDP'ye Fransa Komünist Partisi destek veriyor. Yakışır, çünkü aynı kökten geliyorlar. Milletvekili adaylarımız saldırıya uğradı diğer partilerden ses gelmiyor. HDP söz konusu olduğunda bir anda bütün bu gruplar birleşiyor.

AYDINLAR DUYSUNLAR

OHAL'i kim kaldırdı? DGM'leri, yol kontrollerini kim kaldırdı? Propaganda yasaklarını kim kaldırdı? Dün deklarasyon yayınlayan aydınlar duysunlar. Özgürlükleri kim getirdi? Ana dile, başörtüsüne özgürlüğü kim getirdi? Türkiye'de vesayete karşı kim dimdik durdu? iz toprağımızın her yerine aşığız. Ne kadar Konyalı isek o kadar Siirtli, ne kadar Siirtli isek o kadar Konyalıyız.

BUNU SORMAYA KİM CÜRET EDEBİLİR?

Diyorlar ki 'Diyanet'i kapatacağız'. Bu yaklaşımın Kürt versiyonu HDP diyor ki, 'Diyanet'i kaldıracağız. Allah Kürtçe bilmiyor mu? diyor. Bunu sormaya kim cüret edebilir.

DEMİRTAŞ "KEŞKE BİZ DE OLSAYDIK " DEDİ AMA...

Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Hakkari Havalimanı'nı açtık. Ama bu havalimanı planlanandan iki yıl gecikmeli açıldı. Demirtaş "O kurdeleyi kesenler arasında keşke bizde olsaydık" diyor. Keşke sende yürek olsaydı da iş makinelerine saldıranlara karşı burayı Kürtler kullanacak diyebilseydin, keşke yürek olsaydı da artık silaha teröre yer yok diyebilseydin, keşke yürek olsaydı da Yasin Börü'yü katledenleri kınayabilseydin. Bizde öyle yürek var ki herkesi içine alır.

HALA SİLAHI BIRAKMAYIP...

Onlar çözüm sürecini engellemeye çalışır ama Ak Parti çözüm sürecinin hamisidir, en önemli garantisidir. Hala silahı bırakmayıp, silahla tehdit edenlere en güzel cevabı siz verirsiniz. HDP diyor ki 'Ya bizim baskılarımıza boyun eğin ya da bu şehirden gidin'. Siirt ne kadar Arapların Kürtlerinse, İstanbul'da o kadar bizimdir diyecek misiniz? İstanbul, Konya, Muğla, Rize, Siirt, Hakkari, Şırnak bizim mi? Kudüs bizim mi? Bizim davamız bu.

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri