Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın sağlığı artık onlara emanet

25.08.2012 16:12
Başbakan Erdoğan'ın 10 yıllık doktoru oian ve bir an bile yanından ayrılmayan Kardiyolog Koray Gürsel, izin isteyip görevini Doç. Serkan Topaloğlu'na devretti. Ekibin başına AK Parti Milletvekili Prof. Cevdet Erdöl getirildi.

Bülent Aydemir'in haberi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sağlık ekibi yenilendi. 10 yıldır Başbakan'ın yanın­dan ayrılmayan Dr. Koray Gürsel, görevini Doç. Dr. Serkan Topaloğlu'na devret­ti. Habertürk'e konuşan Dr. Gürsel, "İşler yoğunlaşıııca izin istedim. 1.5 yaşında ço­cuğum var. Onunla vakit ge­çirmek istedim. Helallesip ayrıldık. Bundan böyle Cev­det Bev'le (Erdöl), Serkan Bey dönüşümlü çalışacak­lar" bilgisini verdi. Doç. To­paloglu ve Prof. Erdöl, Baş­bakan'ın gezilerinde ve programlarında dönüşümlü görev yapacak. Hüseyin Ya­ğan ve Ercan Korkmaz ise Erdoğan'ın yeme-içme ve di­yetinden sorumlular.

GEZİLERDE YANINDA

Doç. Serkan Topaloglu: Kar­diyolog. AYİH'te görev yapı­yor. Gezilere Dr, Gürselle birlikte katılıyordu. "Ailesel Hiperkolesterole-mide supravalvüler aort. darlı­ğı ve ostial koroner darlık" çalışmaları ile tanınıyor.

EKİBİN BAŞI MİLLETVEKİLİ

VIP FİZYOTERAPİST Ahmet Çotuk:

Başbakanlık Müşaviri, Türkiye'de VIP fizyoterapist kavramını ilk uygulayanlardan. Başbakan Erdoğan'ın bel rahatsızlığı nedenyile sürekli yanında.

SİGARA KARŞITI

Prof. Cevdet Erdöl: Kardi­yolog. Uzun yıllardır Başba­kan Erdoğan'la birlikte. Om­zunda yaşadığı sakatlık da­hil Başbakan'ın geçirdiği bütün rahatsızlıklarla ilgili bilgi sahibi. İhtisasını GATA'da yaptı. Sigara karşıtı çalışmalarıyla biliniyor. Baş­bakan Yardımcısı Bülent Armç tarafından Nobel Ödü- lü'ne aday gösterildi.

4 YILDIR EKİPTE

Doç. Dursun Aras: Kardiyo­log. Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'nde (AYİH) görevli. Ekibe 4 yıl önce katıldı. Kalp yetmezliği tedavisi konusun da önemli çalışmaları vaı Hastaları, "Klinik ve el becerisinin yanı sıra insanlığı mü­kemmel" diye tanımlıyor.

Bu haber toplam 10156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri