Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan, Beşiktaş'a Arena'yı gösterdi!

24.06.2012 16:16
Galatasaray'ın tavrından rahatsız olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Telekom Arena tartışmalarına noktayı koydu.

G.Saray'ın 'Beşiktaş'ı TT Arena'da istemiyoruz' tavrından rahatsız olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tartışmalara noktayı koydu:

Beşiktaş'ın gelecek sezon maçlarını nerede oynayacağı bilmecesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çözdü: İki takım da Türk Telekom Arena'da oynayacak. İnönü Stadı'nın yeniden inşaasının gündeme gelmesinden sonra siyah-beyazlıların maçlarını nerede oynayacaklarına ilişkin tartışmalar ortaya çıkarken, süreç G.Saray'la birlikte Seyrantepe'de oynamaları noktasında kilitlenmişti. G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın "İstemiyoruz" mesajını açıklamasından sonra Beşiktaş'ın Kasımpaşa ya da Olimpiyat Stadı'na gitmesi gündeme gelmiş, Kasımpaşa'nın yetmeyeceği görüşünden sonra Atatürk Olimpiyat Stadı'na gitme ihtimali güçlenmişti. 

ALTERNATİF KALMADI 

G.Saray'ın tavrından rahatsız olan ve yaşanan tartışmalar sonrası harekete geçen Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç aracılığıyla konuya noktayı koydu. Bakan Suat Kılıç da Olimpiyat Stadı'nın 1 yıl süreyle bakıma alındığını açıklayarak İstanbul'da Beşiktaş'a oynayacak yer bırakmadı. Restorasyon yüzünden İstanbul'da statlarda sıkışıklık olacağını da belirten Kılıç böylece G.Saray'ın da elini kolunu bağlayarak iki kulübün aynı yerde, Seyrantepe'de oynayacaklarının mesajını verdi.

Kılıç dün yaptığı açıklamada da 2020 adaylığı için en önemli merkezlerden birisi olan Olimpiyat Stadı'nın özellikle meteorolojiden kaynaklanan sıkıntılarını halletmek için 15-20 milyon TL gibi bir masraf yapmayı göze alarak tadilata alınacağını açıkladı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Hazırlık Düzenleme Kurulu'un da Olimpiyat Stadı'na taşınacağını ifade eden Bakan Suat Kılıç, "Futbol Federasyonu da buraya taşınmayı arzulayacaktır. Tahminimce restorasyon süreci 1 yıla ulaşabilir. Bu sırada İstanbul'daki diğer statlarımızın daha yoğun kullanılması gündeme gelebilir" diyerek sürece son noktayı koydu.

Başkanlarla özel görüşme

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın G.Saray ve Beşiktaş kulüplerinin ortak kullanımıyla ilgili açıklamayı önümüzdeki hafta yapacaklarını belirtirken "Önümüzdeki hafta başında iki kulübüzün başkanları düzeyinde bir görüşme gerçekleştireceğiz" açıklamasını yaptı.
'Arena Kartal'a zor' Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arena'yı Beşiktaş'la paylaşmalarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı: "G.Saray'ın tüzüğüne göre bu tip kararlar, herhangi bir mülkün kiralanması, satılması genel kurul kararlarına bağlı. Şahsi düşenceme göre de Beşiktaş'ın önümüzdeki sezon karşılaşmalarını Aslantepe'de oynaması çok zor. Demokratik oylamada muhtemelen olumsuz karar çıkar ve bence Beşiktaş maçlarını başka statta oynamak zorunda kalır."

'Beşiktaş'ı istemiyorum'

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, geçen hafta katıldığı klasik otomobiller organizasyonunda, "G.Saray'da stat konusunda oylama yapılacaktır. Şimdiden söylüyorum, benim cevabım kesinlikle hayırdır. Manevi açıdan aynı stadı paylaşmamız mümkün değil. Bence bu konuyu fazla zorlamamak lazım. Beşiktaş'ın nerede oynayacağına kendi karar versin ancak, Arena'da olmayacaktır" demişti.

Bu haber toplam 2062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri