Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞBAKAN: BÜLENT BEY YANLIŞ YAPMIŞ

22.03.2013 11:37
Başbakan Erdoğan, İmralı tutanaklarını yayınlayan Milliyet için "gazetecilik yapmış" diyen Bülent Arınç'ı eleştirdi: yanlış yapmış

 

İmralı Tutanaklarının yayınlanmasını "çözüm süreci"ne sabotaj olarak değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Milliyet gazetecilik yapmıştır" diyen Bülent Arınç'a "yanlış yapmış" dedi.

Hollanda'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, İmralı Tutanaklarının Milliyet'te yayınlanması ve Bülent Arınç'ın sözlerini değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan, "O süreçte tutanaklar başka gazetelere de servis yapılmak istendi. Kabul etmediler'' diyerek Milliyet'in o haberler çözüm sürecini sabote ettiğini dile getirdi.

Bunun üzerine gazeteciler Başbakan Erdoğan'a Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın tutanaklarla ilgili "Milliyet gazetecilik yapmıştır" sözleri hatırlatıldı.

Başbakan Erdoğan da Arınç'ın yanlış yaptığını söyleyerek şunları ifade etti:

''Bülent Bey böyle bir şey söyledi ise yanlış yapmıştır. O süreçte tutanaklar başka gazetelere de servis yapılmak istendi. Kabul etmediler''

"BATSIN BÖYLE GAZETECİLİK"

Başbakan Erdoğan, İmralı Tutanaklarının Milliyet'te yayınlanması sonrası gazeteyi eleştirmiş ve "Batsın böyle gazetecilik" demişti.

BÜLENT ARINÇ: MİLLİYET GAZETECİLİK YAPMIŞ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Diplomasi Muhabirleri Derneği'nin kahvaltısında Başbakan'ın aksine, İmralı'da BDP ile Öcalan tutanaklarının yayınlanmasını "gazetecilik" olarak nitelendirmiş ve "Habercilik yapıldı. Gazetecilik yapıldı. Tabi düşünebilirlerdi; bunu yayınlamak Türkiye'nin menfaatlerine uygun mu diye. Bu sürece bağlılıklarını göstermek için yayınlamayabilirlerdi. Ancak haberciliği esas almışlar. Yaptıkları gazetecilik açısından yanlış değil. Onlar için bir suç da değil" demişti.

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri