Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Erdoğan kaybetsin bayram ederim"

19.06.2014 15:13
30 Mart yerel seçimleri öncesi "Oyum Sarıgül'e" diyen Zaman yazarı Şahin Alpay bu kez de Köşk seçimleri öncesi rengini belli etti.

Alpay, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili iki tercihinin bulunduğunu açıkladığı yazısında "Benim tercihim Erdoğan'ın da aday olup İhsanoğlu'na karşı kaybetmesidir" dedi.

ERDOĞAN KAYBETSİN BAYRAM EDERİM

İşte Şahin Alpay'ın yazısındaki o bölüm:
İhsanoğlu'nun adaylığını Erdoğan iki şekilde değerlendirebilir: Birinci turda seçilebileceğine dair cesareti artabilir ya da İhsanoğlu seçilmeyi başarsa bile onunla çalışabilirim diyerek aday olmaktan vazgeçebilir. Hangisini tercih edeceğini yakında göreceğiz. Benim tercihlerime gelince: Elbette ki birinci tercihim Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olup, İhsanoğlu'na karşı seçimi kaybetmesidir. Bu takdirde bayram ederim, zira bu durumda Erdoğan'ın siyasi sermayesi hayli zayıflayacaktır.

İkinci tercihim, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi, fakat partinin ve hükümetin başına, Gül ya da Babacan gibi, Erdoğan'a biat etmeyecek bir ismin geçmesidir. Bu takdirde Türkiye nefes alabilir. Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilip, partinin ve hükümetin başına da mesela Bekir Bozdağ ya da Efkan Ala gibi bir ismi getirmesi ise, inanıyorum ki, en çok AKP açısından kötü olur. Zira o takdirde AKP'nin gelecek parlamento seçimlerini kaybetmesi garanti olur.

Bu haber toplam 2028 defa okunmuştur
Atalarımızın dediğine göre...
Rüveyda İşitmez
"Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış".
01 Temmuz 2014 Salı 10:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri