Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu : 1 milyonluk kütüphaneler geliyor

23.04.2016 02:58
Başbakan Ahmet Davutoğlu İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya tanıtım toplantısına katıldı. Davutoğlu Konya'ya büyük bir kütüphane yapılacağı müjdesini verdi

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları...

Allah beni Konya'da yaratmış şükür. İslam dünyasını burada selamlıyorum. Yusuf İslam'ı misafir etmekten gurur duyuyorum. Aşkı anlamak isteyenler Konya'ya gelsin. Konya bu diyarların bekçisidir.

Bizi hiçbir dünyevi hedef yolumuzdan alıkoyamaz. Suriyeli kardeşlerimizin bayraklarını, bayrağımızla yan yana görüyoruz.

Aziz Konya'ya Diyarbakır'dan selam getirdim.

Konya İslam dünyasının aşk ve muhabbet merkezidir.

Bir kere başkent olan şehir, her zaman başkent kalır. 

Konya, sadece benim değil, gönül merkezimizin, İslam dünyasının merkezidir.

1 milyonluk kütüphaneler
  Aziz Konya'ya Diyarbakır'dan selam getirdim. AK Gençlik hep ayakta olun. Reformlarımızla, eserlerimizle ülkemizi güzel yarınlara taşımanın gayreti içerisindeyiz. Kudüs ve Medine, Konya'nın kardeşidir. Özgür Kudüs aşkını her yerde yaşıyoruz. Konya, Kudüs'ün her zaman yanında olacak. Ne oyunlar kurulursa kurulsun Konya her zaman Kudüs'ün yanında olacaktır.   Büyükşehirlerin her birine 1 milyonluk kütüphaneler yapacağız. Bunun en büyüklerinden biri de Konya'ya yapılacak.

Konya, medeniyet çizgimizin Selçuklu'nun payitahtı olduğu gibi, Osmanlı'nın ve ülkemizin gözbebeğidir. Suriyelilere bağrını açan şehirlerimizden bir şehirdir Konya. Konya Allah seni aziz eylesin. Kimseyi ötekileştirmemenin adı Konya'dır. Mevlana'dır, Şems-i Tebrizi'dir.

Çocuklarımızın gençlerimizin sahip olduğu mirasın farkına varmalarını istiyorum. Ebedi değerler üzerinden hayatını anlamlandırmadan bir yere varamayız.

Dün Osmangazi Köprüsü'nün son tabliyesini koyduğumuz, Antalya'da yaptığımız yatrımları açtığımız Sayın Cumhurbaşkanımızdan selam getirdim.

1 Kasım gecesi seçim sonuçlar belli olunca, büyük bir coşkuyla 1 Kasım sonuçlarını beraber kutladık. O zaman demiştim ki 'biz bu tertemiz toprağa sevgi tohumlarından başka bir şey ekmeyiz.' Bu milletin tek bir ferdi bile ayrımcılığa tabi olmayacak. Biz israrla tarihi mirasımızdan söz ediyoruz ama maalesef bu günlerde İslam medeniyetlerinin en güzel şehirleri yağmalanıyor. Şam'ı Bağdat'ı, Bayırbucak'ı yağmalayan ruh bugün PKK kisvesiyle yok ediyor. Onların kaderi bizim kaderimizdir. Onlar huzura erişene kadar bütün Türkiye onlarla beraber olacak. Bunu konya iyim bilir. IŞİD'in PKK'nın sniperları aynı ruhu taşımaktadır.

Yazarlar, sanatçılar, din adamlar bu cinayetleri seyrediyor. Batının değerleri nerede diye soruyoruz. İslam'ın bütün şehirlerine gücümüz ölçüsünde sahip çıkıyoruz.

Kimseyi ötekileştirmemenin adı Konya'dır. 

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri