Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu Gülen'le görüşmesini anlattı

30.04.2015 11:19
Başbakan Davutoğlu, 2013'te ABD Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le yaptığı son günlerde gündeme getirilen görüşmesinin detaylarını anlattı.

Milliyet'te yer alan habere göre; Gülen’i, Eylül 2013’te, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ile o tarihte Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde ziyaret ettiğini belirten Davutoğlu,“Elimizde istihbarat raporları var, neyi hedeflemekte olduklarını görüyorduk. Dışarıda ne çevirmekte olduğunu biliyorduk. Son bir hamle, çağrı yapmak istedik. Fırtına gelir ya, hissedersiniz... Meşruiyet çizgisi içinde kalınması ve Türkiye’ye dönmesini istedik”dedi.

"GÜLEN, 'ŞİMDİ DEĞİL' DEMEKLE ARALIK DARBESİNİ BEKLİYORMUŞ"

Erdoğan’ın 2013 yılı Mayıs ayında Gülen’e “dön” çağrısı yaptığını anımsatan Davutoğlu,“Bunu iyi niyetimizle yaptık, sivil toplum alanında tutabilir miyiz diye yaptık. Yurt dışında örgütlenerek başka istihbarat ya da dış ülkelerin tesiri altında olan bir yapıya dönüşmüş olmaları konusu vardı. Onun için Türkiye’ye davet ettik” dedi.

Gülen’in kendisine “Şimdi vakti değil” yanıtı verdiğini belirten Davutoğlu, “Bugün anlıyorum ki, ‘Şimdi değil’ demekle Aralık ayındaki darbeyi bekliyormuş. Humeyni’nin İran’a döndüğü gibi dönecekti” diye konuştu.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri