Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu: Muhalefetin yorumu tarihe kara leke olarak geçecek

23.02.2015 13:08
Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki gece yapılan Süleyman Şah operasyonu için muhalefetin tutumu için, "Onur gecesiydi ama muhalefetin yorumları, tarihe kara leke olarak geçecek niteliktedir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl, İl Teşkilat, İl Seçim İşleri ve İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanları Eğitim Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Şah Fırat Operasyonu"na ilişkin, "Bizim için cumartesiyi pazara bağlayan gece, bir onur gecesiydi. Ama pazar günü muhalefetin bu konuda yaptığı yorumlar, onlar açısından tarihe bir kara leke olarak geçecek niteliktedir" dedi.

Muhalefet liderlerinin "Şah Fırat Operasyonu"na ilişkin yorumlarını eleştiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Şu açık bir şekilde bilinmelidir; nerede bizim mirasımızı temsil eden tek bir taş parçası olsa dahi onlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Buna da sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz. Ama gelin görün ki Osmanlıca'ya yabancı dil muamelesi yapan CHP, bir anda Osmanlı'nın ecdadı adına konuşmaya kalkıyor. O senin haddin değil Kılıçdaroğlu, o mirasa sahip çıkmak bizim gücümüz, bizim haddimiz.

İktidarı döneminde Orhun Anıtları'na sahip çıkmayan Sayın Bahçeli, ecdat toprağının terkinden bahsediyor. Biz hiç bir toprağı terk etmedik. Daha da tahkim edilmiş şekilde, Suriye toprakları içinde aziz bayrağımız ebediyete kadar Süleyman Şah'ın kutsal mekanında dalgalanmaya devam edecektir."

‘İÇ GÜVENLİK PAKETİ’ TASARISI

Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren "İç Güvenlik Paketi"tasarısına ilişkin, "Her ne suretle olursa olsun, özgürlüklerin korunması ve Türkiye'de güvenlik şartlarının sağlanması amacıyla bu kanun Meclis'ten çıkacaktır" diye konuştu.

Tasarıya yönelik engellemelere boyun eğmeyeceklerini vurgulayan Davutoğlu,"Muhalefet partileri şu ana kadar herhangi bir makul teklif getiremediler. Herhangi bir makul teklifle gelinirse görüşürüz ama kesinlikle bu engellemelere boyun eğmeyeceğiz" dedi.

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri