Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması

10.09.2015 16:41
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu A Haber canlı yayınında Murat Akgün'ün sorularını yanıtlıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Davutoğlu'nun açıklamasından öne çıkanlar şöyle;

PKK kamu düzenini yıkmak istiyor. Terörle mücadelede, demokrasi ve kamu düzeninden hiçbir zaman ödün vermedik.

İlk operasyonlara Kandil'den başladık. Türk, Kürt, Sünni, Alevi tüm vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak, devletin asli görevidir.

HDP'lilerin Cizre yürüyüşü

HDP, öncelikle kamu düzenini savunsun. Güvenlik güçlerimiz son derece titiz bir şekilde çalışıyor. Bizim güvenlik güçlerimize talimatımız çok açıktır. Hendekler kapatılacak, mayınlar temizlenecek. Sivil halka asla bir rahatsızlık verilmeyecek. Şuana kadar 800 kilo kadar patlayıcı imha edildi. Şu anda hangi heyet olursa olsun, AK Parti'den de heyet gitse, orada kurallara uymak zorunda.

 

Cizre'de halkın istekleri karşılanıyor

Burası Suriye değil, kanton ilan edilemez. Sivil halk ile teröristlerin ayırt edilebilmesi için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu süreçte Cizre'de fırınlar çalışıyor, halkın istekleri karşılanıyor. Herhangi bir gıda eksikliği yaşanmaması için, güvenlik güçlerimiz ellerinden geleni yapıyor.

Şuana kadar 7 terörist etkisiz hale getirildi. Birçok silah ve mühimmat ele geçirildi. Bunların Cizre'de ne işi var? Açıkçası, Cizre'ye doğru yürüyüp şov yapmak isteyenlerin, önce bu silahlı grupların oradan çıkmasını sağlaması lazım.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri