Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan Diyarbakır sürprizi

24.09.2015 11:15
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayram namazını Diyarbakır'da kıldı.

Bayramın ilk gününü Diyarbakır'da geçirecek olanBaşbakan Ahmet Davutoğlubayram namazını Ulu Cami'de kıldı. Namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Davutoğlu, ardından gazetecilere açıklama yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Davutoğlu şunları söyledi:

"BU ZOR GÜNLER GEÇECEK"

"Şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Bu dönemde hüzün yaşayan bütün annelerimize taziyelerimi sunuyorum. Bu zor günler geçecek. En büyük gücümüz bayramlarda olduğu gibi omuz omuza durmamızdır. Bizim Türkiye'deki bütün sorunları çözme amacımız bakidir. Herkesin bu çözüme katkı sunması önem taşımaktadır. Yapılan operasyonlar sadece terör odaklarına yöneliktir. Allah bayramımızı kardeşliğimizi daim eylesin. Allah bizi bir, diri eylesin. Türkiye içinde huzursuzluk çıkarmak isteyenlerle Filistin'e sahip çıkmamıza engel olmak isteyenler aynı saftadır."

 

"SEÇİM İÇİN GELMEDİM"

Davutoğlu, bir gazetecinin bayramda neden Diyarbakır'a geldiniz sorusuna da şu yanıtı verdi:"Diyarbakırlılar benim Diyarbakır'a nasıl aşık olduğumu bilirler. İnsanlık tarihinin bütün birikimini görmek isterse Diyarbakır'ı görmesi lazım. Sadece mimarisiyle bütün tarihimizin her aşamasına hakimdir. Diyarbakır insanı da kadim geleneğin bütün özelliklerini yansıtır. Diyarbakır'ın insanına selam verdiğinizde hediye alırsınız, gözlerine baktığınızda muhabbet alırsınız. Bayramı Diyarbakır'da başlatmakla, Konya ile arasında bir fark olmadığını göstermektedir. Bugün seçim için gelmedim. Bugün hiçbir siyasi faaliyette bulunmayacağım. Bundan sonra da sık sık Diyarbakır'a geleceğiz."

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri