Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan emeklilere müjde!

05.06.2015 13:49
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı canlı yayında emeklilere müjdeyi verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı canlı yayında soruları cevapladı. Davutoğlu, 2002 yılında 257 TL alırken, bugün emeklilerin en düşük bin 77 TL maaş aldığını ve emekliler için 8 Haziran sabahı yeni bir çalışma başlatacaklarını söyledi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

- Bütün bunlara rağmen biz oturduk emekliler ile ilgili ne yapabiliriz diye çalıştık. Ocak ayında seyyanen 100 TL zam verelim dedik. Biraz da iyileştirmeyi dengelemek için. Ne demek seyyanen 100 TL zam? Bazılarına bir buçuk, bazılarına iki ikramiye demek. Yani 100 tl ayda demek yılda 1200 TL demek. Emeklilerimizin bunları düşünmesi lazım. Bundan sonra zamları da o aylık artış üzerinden olacak. Dolayısıyla Kılıçdaroğlu'nun söylediği şeyi biz büyük ölçüde gerçekleştirmişiz.

- Simdi geriye kalan Bin 100 TL maaş alanların bir talebi söz konusuysa bununla ilgili 8 Haziran'dan sonra bunu ele alır gereğini yaparız. Biz bir söz verdik mi bunu yaparız. Ben bunu zaten on maddelik programda pazar günü Diyarbakır'da ilan ettim. Biz seçim olmasa da böyle yapardık. Yapılması gereken şeyi yaparız. 11 milyon emeklimiz var. Bütün imkanlarımızı zorladık zorlamaya devam edeceğiz.

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri