Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan flaş ziyaret!

10.05.2015 15:27
Başbakan Davutoğlu, operasyondan 2,5 ay sonra Suriye'nin Eşme Köyü'ndeki Süleyman Şah Türbesi Saygı Karakolu'nu ziyaret etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğle saatlerinde partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere ’Ana’ uçağı ile Şanlıurfa GAP Havalimanı’na geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç tarafından karşılanan Başbakan Davutoğlu, daha sonra alana gelen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte helikopterler ile Suriye sınırına hareket etti.

basbakan-ahmet-davutoglu-suleyman-sah-turbesini-ziyaret-etti-suriye-esme-koyu.jpg

Davutoğlu, Suriye'nin Eşme Köyü'ndeki Süleyman Şah Türbesini ziyaret etti. Eşme Köyü çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Süleyman Şah Türbesi'ne giderek burada incelemelerde bulunan Davutoğlu, dua yaptıktan sonra Topçu Meydanı'ndaki mitinge katılmak üzere buradan ayrıldı.

"ŞAH FIRAT" OPERASYONU DÜZENLENMİŞTİ

Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askeri zaruretler nedeniyle 22 Şubat 2015'te icra edilen Şah Fırat Operasyonu ile uluslararası antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki 38 personel ve türbe içerisinde bulunan Süleyman Şah ve iki muhafızının naaşı ile diğer eşyalar Suriye'nin Eşme köyüne getirilmişti.

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri