Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan kritik uyarı

09.09.2015 02:35
HDP teşkilatları ve Kürt vatandaşlara yönelik saldırıların zirve yapması nedeniyle açıklama yapan Davutoğlu sağduyu çağrısı yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bazı medya kuruluşları ile protesto gösterilerinde meydana gelen olaylar için vatandaşları uyardı. Kimsenin kendisini kanun yerine koymaması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, bu tür olayların cezasız kalmayacağını söyledi.

Başbakan Davutoğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Terörün cezasını hukuk çerçevesinde güvenlik güçlerimiz ve yargı verecek. Kimse kendisini kanunun yerine koymamalıdır" dedi. İşte Davutoğlu'nun açıklamaları;

"Van'da aziz şehitlerimizin cenaze törenindeydik. Al bayrağa sarılı evlatlarımız Türkçe, Kürtçe, Arapça ağıtlarla ebediyete uğurlandılar. Van'da bir kez daha milletimizin bütün fertlerinin aynı kararlılıkla teröre karşı omuz omuza durduğunu müşahade ettim. Teröre karşı yürüttüğümüz ortak mücadele kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirmektedir.

Aziz milletime sesleniyorum: Terörün amacı bizim bu sarsılmaz kardeşlik bağlarımızı zedelemek, kardeşler arasına fitne sokmaktır.

Başta basın kuruluşları olmak üzere, siyasi parti merkezleri ve sivil vatandaşlarımızın mülklerine zarar vermek kabul edilemez. Terörün cezasını hukuk çerçevesinde güvenlik güçlerimiz ve yargı verecek. Kimse kendisini kanunun yerine koymamalıdır. Yüreği vatan sevgisiyle dolu tüm vatandaşlarımı sükunete, kucaklaşmaya ve devletine güvenmeye davet ediyorum.

Hukuk çerçevesinde yürüttüğümüz operasyonları büyük bir kararlılıkla devam ettirirken, kardeş kavgasına da müsaade etmeyeceğiz."

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri