Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefete çağrı

08.03.2016 20:23
Başbakan Davutoğlu, haziran ayında vize uygulamasının kalkması için 9 kanun çıkarılması gerektiğini söyledi.

Başbakan Ahmet DavutoğluYunanistan Başbakanı Çipras ile İzmir'de ortak basın toplantısı düzenledi.

"9 KANUNU ÇIKARMAMIZ LAZIM"

Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, vizeuygulamasına ilişkin şunları söyledi; "Muhalefet liderlerine çağrıda bulunuyorum. İlgili 9 kanunu çıkarmamız lazım. Çıkarmamız halinde haziran ayında Türk vatandaşlarına vize uygulaması son bulacak."

Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefete çağrı

KİLİS'TEKİ SALDIRI

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Kilis'te üzücü bir olay yaşadık. Kilis'teki sınırımızın öte yakasından DEAŞ tarafından bir roket atışı söz konusu oldu. İki vatandaşımızı kaybettik. Angajman kuralları çerçevesinde misliyle ve daha fazlasıyla mukabele edildi. Sayın Valimizden ve ilgili güvenlik birimlerimizden gerekli bilgileri aldık.

Türkiye'ye yönelik her türlü saldırıya en şiddetli şekilde mukabelede bulunulması konusunda da zaten TSK'ya verilmiş talimatlarımız var. Bu konuda alınacak her türlü tedbir gözden geçirilmiştir.

Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefete çağrı

Zaten hazırlıklarımız vardı. Bu da Suriye'deki ateşkesin ne kadar kırılgan olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Zaten DEAŞ bir ateşkes tarafı değildi. DEAŞ ile muhalefet, ılımlı muhalefet arasında çatışmalar söz konusuydu. Bu çerçevede Türkiye, Türkiye'ye yönelik her türlü saldırıya dediğim gibi anında mukabelede bulunacaktır."

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri