Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE

11.01.2015 11:38
Başbakan Davutoğlu Paris'e hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Terörün etnik ve mesnevi kimliği olamaz. Terör kim tarafından yapılmış olursa olsun insanlık suçudur. Terörün dini, etnik kimliği olamaz. Burada hayatını kaybeden bir Müslüman da var.

PARİS'TE YÜRÜYÜŞE KATILMAMIZ EN GÜÇLÜ MESAJ 

Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır.

Hem teröre karşı dayanışmamızı göstereceğiz hem de Müslüman-Hristiyan, Avrupalı-Asyalı-Afrikalı ayrımı olmaksızın, herkesin omuz omuza verdiği bu günde herhangi bir şekilde bu saldırıyı istismar ederek, Müslümanlara dönük bir kampanya başlatılmasına karşı da en güçlü mesajı vermiş olacağız.

Davutoğlu'ndan Paris ziyareti öncesi açıklama İZLE

PARİS ZANLISININ TÜRKİYE'YE GELDİĞİ İDDİASI

İstihbarat, güvenlik birimlerimiz arasında tam bir işbirliği var. Biz her zaman sadece Fransa ile değil, dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ülkeye dönük olursa olsun, herhangi bir terör riski söz konusu olduğunda her türlü işbirliğini gösterdik. Bu çerçevede de işbirliğimiz devam ediyor. Açıklanması gereken bir durum olduğundan açıklama yapılacaktır.

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri