Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Davutoğlu'nun Ardahan mitingi konuşması

05.05.2015 16:51
Ardahan'da konuşan Davutoğlu, hükümeti ve kendisini eleştiren muhalefet partilerin 70'lerden kalma solcu kafasına sahip olduğunu söyledi.

Partisinin düzenlediği Ardahan mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümeti ve kendisini eleştiren muhalefet partilere cevap verdi.

Muhalefetin 70'lerden kalma solcu mantığıyla AK Parti'nin yaptığı yatırımlara karşı çıktığını söyleyen Davutoğlu, ardından hükümetin Ardahan'da yaptığı yenilikleri sıraladı:

70'LERDE KALMIŞ SOLCU KAFASI YATIRIMLARIMIZA KARŞI ÇIKIYOR

"Hesap bilmeyenler diyor ki İstanbul'a Marmaray yaptılar. Ardahan'a ne yaptılar. Hey bre gafil. 70'li yıllarda kalmış solcu mantığıyla yatırımlarımıza karşı çıkıyorlar. Marmaray'ı CHP'li seçmen de HDP'li seçmen de kullanıyor.

Ardahan'a ne mi yaptık?

-Ardahan'da üniversite yoktu. Doğalgaz yoktu. Kim getirdi? 62 km duble yolu kim yaptı? Ardahan'da su tesisi yoktu. Şimdi onu da yapıyoruz.

-Şu anda Avrupa'nın en büyük tarım üreticisi Türkiye. Bununla gurur duymamız lazım.

-Ardahan hayvancılığın merkez üssü olacak. Süt üretimi 10 kat arttı.

-Tarıma toplam 70 milyar TL destek verdik, desteklediğimiz ürün sayısını 59'a çıkardık."

Başbakan Davutoğlu'nun Ardahan mitingi konuşması VİDEO

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

MİLLET BİZE SANDIK SİZE EMANET

"Ardahan'ı da Türkiye'de kucaklayan tek parti AK Parti'dir. Ardahan milli iradeye her zaman sahip çıktı, şimdi de sahip çıkacak.

AK Parti'de ayrım yok. Millet bize, sandık size emanet. Ardahan'da 2'de 2 diyoruz.Türkiye'nin kaderini değiştirmek için gece gündüz çalıştık.

ARTIK BU DEVİ KİMSE ÇÖKERTEMEZ

1919'da Türkiye nasılsa 2002'de de böyleydi. İşgal altında değildik ama devletimizin gücü zayıftı.

Bir dev ayağa kalktı. Artık bu devi kimse dizi üstüne çökertemez. 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağız.

Biz herkesle tarihi konuşuruz ama hiçbir güç karşısında baş eğmeyiz. Bu tarih eğer yazılacaksa, Kafkas Tarihi'ni, Ahıska Türkleri'ni de konuşmak lazım. Yiğit Ahıskalıların bir gece yarısı trenlere bindirilip nasıl Sibirya'ya gönderildiğini de konuşmak lazım.

KILIÇDAROĞLU SURİYELİLERDEN ŞİKAYET ETMİŞ

Dün Kılıçdaroğlu, burada yine Suriyelilerden bahsetmiş, şikayet etmiş. Kafkasya'da kardeşlerimiz zulüm altında inlerken 146 yiğit Azeri Iğdır'a geldi. Ben al bayrağın altında ölmek istiyorum dediler. Bu Kılıçdaroğlu'nun büyük şefi İnönü, o 146 Azeriyi Ruslara teslim etti. Ve ordan seslendi şair, "Bizi siz öldürün vermeyin Rus'a.."

Davutoğlu: Ortadoğu’dan önce partine barış getir Kılıçdaroğlu VİDEO

SEN ÖNCE PARTİNE BARIŞ GETİR

Kılıçdaroğlu, Ortadoğu'ya barış getirecekmiş. Sen önce partine barış getir. Hesap kitap diyor ama Ardahan'a ne yaptılar demiş.

Kudüs Yahudilerindir diyen adam sana Selahattin demeyeceğim diyince, lafı değiştirdi. Hacı dedim koydu bunu dedi. Demirtaş, Selahattin ismine ihanet etmiştir. Kabe ile Taksim'i kıyaslamıştır. Sen o isme ihanet ettin.

AL HDP'Yİ VUR CHP'YE

Sen önce hacı dedene hürmet et. Bugünlerde al CHP'yi vur HDP'ye, al HDP'yi vur CHP'ye tın tın. Boş ses çıkıyor."

Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri