Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çevik Bir'den Erbakan'a zam baskısı

14.03.2012 12:30
Dönemin Başbakan'ı Erbakan'a telefon açan Çevik Bir: Eğer maaşlarımızı arttırmazsanız bildiri yayınlayacağız..

28 Şubat dönemiyle ilgili Kanal 24 ekranlarında yayınlanan 'Keşke Olmasaydı' programında çok konuşulacak iddialar ekrana geldi.

ÇİLLER'İN DANIŞMANI ANLATTI

Askerin o süreçteki aktif rolü ve Batı Çalışma Grubu'nun faaliyetlerinin anlatıldığı programda Tansu Çiller'in danışmanı yazar Hüseyin Kocabıyık'ın dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir arasındaki telefon görüşmesini anlattı.

EĞER MAAŞLARI ARTTIRMAZSANIZ BİLDİRİ YAYINLAYACAĞIZ

Kocabıyık, Çevik Bir'in etrafına topladığı genç subaylara, TSK'nın gücünü göstermek için yaptığı telefon görüşmesini bizzat şahitlerinden dinlediğini aktardı. Kocabıyık, 'Anlatacaklarımı bizzat Çiller'den ve Çevik Bir'in çok yakınındaki bir Kurmay Albay'dan dinledim. Bir gün Çevik Bir yanına topladığı genç subaylara 'Bakın ne yapacağım' deyip telefona sarıldı. Başbakan Erdoğan'la görüşmek isteyen Çevik Bir, kısa bir süre sonra Erbakan'la görüştürülür. Çevik Bir, Erbakan'a, 'Sayın Başbakan TSK personeli maaşlarıyla ilgili gerekli düzenlemeyi ve iyileştirmeyi yapmazsanız hakkınızda bildiri yayınlayacağız' demiş ve çat kapatmış. Ve bu artış sağlanıyor' diye konuştu.

Bu haber toplam 3348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri