Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'ın Siirt konuşması

19.05.2011 16:37
Başabakan Erdoğan Siirt'te vatandaşlara sesleniyor.

Başbakan Erdoğan, Siirt'teki seçim mitinginde seçmenlere hitap ediyor..Yine muhalefete yüklenen Erdoğan'ın hedefinde Kemal Kılıçdaroğlu vardı.. "Sayın Kılıçdaroğlu'nun istismar ve yalanlarından bıktık" diyen Erdoğan "Çok da pişkin yüzü de kızarmıyor" diyerek CHP liderine yüklendi..

Ana muhalefet lideri başkanı birkaç hafta önce buraya geldi. Veysel Karani camisinde dua etti. Güya beni eleştirmek isterken ne dedi. 'Statükonun AllahAnkara'dadır' dedi. Rabbimize edepsizce dil uzattı. Siirt bunlara gereken cevabı başladı. İşte İstanbul Zİncirlikuyu mezarlığı girişinde yazanı biliyorsunuz. 'Her nefis ölümü tadacaktır' yazıyor. Bu kişi profesörlü olmuş ama bilmiyor. Zannetti ki Kasir Topbaş'ın sözü. Yarın hepimiz ölmeyecek miyiz? Ne diyecek hoca efendi? Cumhurbaşkanı niyetine mi diyecek, Başbakan niyetine mi diyecek? Er kişi niyetine, hatun kişi niyetine diyecek. 

Biliyorsunuz, bu benim Başbakan olarak Siirt'e 15 defa gelişim. Bu gelişimde yine elim boş gelmedim. 32 eser Siirt'e kazandırmış ve açılışını yapmıştık. Yarın Van'da mitingimizi yapacağız. Siirtli kardeşlerimin, özellikle Van mitingini dinlemelerini de rica ediyorum.

Siirt benim için çok önemli.. Ben bu meydanda şiir okuduğum için hapse girdim.. O günkü Siirt'i ve bugünkü Siirt'i iyi biliyorum Yiğit düştüğü yerden kalkarmış.. Beni parlemantoya yine siz yolladınız..Çünkü sizler bu eniştenizi yalnız bırakmadınız ve yüzde 84'le parlomentoya götürdünüz..Şimdi Siirt'in kendi ayakları üzerine kalkmasından rahatsız oluyorlar. Siirt'te üniversite haricinde yol yoktu. Buraya üniversiteyi kim kazandırdı. Siz üniversite dediniz biz yaptık.. Duble yolları kim kazandırdı. Şimdi yeni 200 yataklı bir devlet hastanesi daha yapılıyor. 

Bu bölgede olağanüstü hali biz kaldırdık. Kürkçe üzerindeki Arapça üzerindeki yasakları biz kaldırdık. Siirt'te Kürdü de var, Arabı da var. Biz 74 milyonu kucaklayan bir iktidarız. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. TRT Şeş'i TRT Arap'ı açtık. Üniversitelerde Kürtçe bölümler açtık. Samimiyetle gönülden yürekten "analar ağlamasın yavrular ölmesin" dedik, yeni bir sayfa açtık. İşte tüm bunlardan rahatsız olanlar bu süreci baltalamak isteyenler var. Birileri senin yavrularının kanı üzerinden siyaset yapmak istiyor. Birileri Siirt'in kalkınmasından rahatsızlık duyuyor. Reklam panolarında demokrasi demesine bakmayın. Bunlar demokrasi deyince terör örgütü diye anlıyor. Kürt sorunuyla PKK'yı bir koymayın. 4 yıl boyunca mecliste Kürt kardeşlerimin sorunu için en küçük bir çaba göstermeyenler şimdi sokakları ateşe veriyorlar. Partimin Türkiye'nin değişik yerlerindeki seçim bürolarını molotoflarla bombalıyorlar. Arabaları otobüsleri yakıyorlar. Demokrasi bu mu?

12 Haziran'dan sonra yeni bir anayasa yapacağız. Bu 367 milletvekili ile bizi parlamentoya götüreceksiniz. Siirtli kardeşim ve 74 milyon insanımızın 'işte bu benim anayasam' diyeceği anayasa yapacağız.

Kaynak:
Bu haber toplam 2140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri