Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan Ankara'da Bulvar açılışında konuştu

30.08.2013 16:02
Başbakan Erdoğan Ankara'da Bulvar açılışında halka seslendi

Mustafa Kemal emir verdi işgal kuvvetlerini temizledi. Düşman İzmir'e kadar sürüklendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir cışkuyla kutyluyoruz.  Bundan 5 gün önce malazgirt Zaferini kutladık.

Gençlik ve Spor Bakanalığımız 15 bin Alparslan'ı bir araya getirdi. O büyük atmosfer bir  kez daha hissedildi. Neden yaptık? Bugünün gençliği 900 yıl önce dedesi Alparslan'ı ruhunu anlasın diye.

Bugün dumlupınar'da görkemli muhteşem bir merasimi gerçekleştiriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız 10 bin gencimizi bir araya getirdi. Allah'a hamd olsun şehitlerine sahip çıkan bir gençlik var bugün.

Zaferlerine sahip çıkan bi gençlik var. Dikkat edin bu gençlik elinde taşla, sopayla, molotofla değil. Elinde kitapla, defterle yüreğinde cesaretle yürüyen bir gençlik.

Kardeşlerim bu gençlik terör örgütlerine piyon olan değil, Alpaslan'ın Mustafa Kemal'in Mehmet Akif'in yolundan yüreyen bir gençlik.

Bu gençlik vandal, barbar bir gençlik. Bu gençlik şühedadan ilham alan bir gençlik. Akif diyor ya Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda. Mesele bu biz böyle gençlik arıyoruz.

Biz tencere tavacı gençlik, teneke çalan bir gençlik aramıyoruz. Biz duvarlarımızı örecek bir gençlik arıyoruz. İşte bu gençlik burada.

1071'deki zaferimizi bizim gençliğimiz bunu gitti kutladı. Bugün de Dumlupınar'da kutluyor. Biz bu gençliğe güveniyoruz. İnşallah Türkiye'yi bu gençlere emanet ediyoruz.

Sevgili Ankaralılar bugün gençlerimizle el ele buradasınız. Cumhuriyet kurulduğunda 40 bin olan bir kasabaydı.

Şimdi ne oldu? 90 yıl içinde 5 milyon nüfuslu bir dünya merkezine dönüştü.Cumhuriyet kurulduğunda Ankara kırsal bir kasabaydı.

Ankara'da çarpık kentleşme yaşanmasaydı çok iyi olurdu. Ama biz öyle geldi böyle gider demiyoruz.

Tüm birikimimizi şehrilerimize aktarıyoruz. İstanbul, Ankara, G.Antep.

Bu şehirlerin çehresi değişti. Çok eskiye gitmeyin 10 yıl önce havalanı ve yol nasıldı. Şimdi ne?

Laf ola beri gele yok. Biz eserlerle konuşuyoruz. Fazla lafa hacet yok. Hizmet götürmenin son derece zor olduğu bir yerdi Ankara. Şu an bu bölge en modern ve en sağlıklı bölge. Mamak'tan, Keçiören'e tüm ilçelerde büyük dönüşümler gerçekleştirdik.

Kararlıyız, yapacağız. Önümüz kesilmek isteniyor ama durmak yok yola devam.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey ve ekibine tüm milletim adına teşekkür ediyorum. Zira Ankara sadece 14 km'lik bir yol kazanmadı. Bu yolla beraber 60 bin yeni ağaç ve 3 milyon çalı kazanmış oldu. Eyyy Geziciler. 10 tane ağaçla başladınız değil mi. Acaba hayatınızda bir yere bir tane ağaç diktiniz mi be...

'BİZ FERHAT'IZ SİZ ŞİRİN'

Buradan muhalefet temsilcilerine de seslenmek istiyorum; siz dedikodudanmilletimiz arasına nifak tohumu ekmekten başka ne yapıyorsunuz? Şimdiİstanbul'dan çıkıyorsan arabanla yola otobandan Ankara. İstanbul'dan hızlı teren ve Ankara.
Bunlar bize nasip oldu... Niye... Biz dertliyiz dertli. Biz bu millete aşığız aşık. Aşkı olmayanın derdi olmayanın iş üretmesi mümkün değildir. Biz Ferhatız siz Şirin. Onun için dağları dele dele geliyoruz.

SİZİ GİDİ GEZİCİLER SİZİ

Kanal İstanbul'u da yapacağız. Bunların akılları almaz. Bunların akılları şunu alır: acaba nu projeyi nasıl engelleriz. Üçüncü havalimanı ihalesini yaptık ya onu durdurmak için bile başvurdular. Sizi gidi geziciler sizi. Gezseniz yine kâr. Hep yatıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın bu kutlu yürüyüşü durduramayacaksınız.

Engelleyemezsiniz. Şırnak'a havalimanı yaptık. Kastamonu'ya yaptık. Hizmetlerimiz devam edecek. Kimse bu hizmetin karşısında duramaz.

Hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar. Tüm tuzakların üstünde Allah'ın tuzağı vardır. Biz millete hizmetkar olmaya devam edeceğiz.

Yapacakları her hukuksuz eylem karşısında devletin o bükülmez bileğini bulurlar. Eylem mi yapacaksın? İznini alacaksın hukuk içerisinde yapacaksın. Hukuk dışına çıkmak yok.ENSONHABER

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri