Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan: Hezeyan içindeler

15.02.2011 12:56
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balyoz Davası'nda gerçekleştirilen tutuklamalarla ilgili herkesin yargıya ve yargı sürecine saygı duymasının şart olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balyoz Davası'nda gerçekleştirilen tutuklamalarla ilgili herkesin yargıya ve yargı sürecine saygı duymasının şart olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, herkesin bu noktada yargıya ve yargı süreçlerine saygı duyması şart olduğunu belirterek, "Bu işleri hükumetle ilişkilendirenler hezeyanlar içindedir. Bu kimse hükümeti bu tür spekülasyonlara alet etmeye çalışmasın." dedi.

Erdoğan, yargı sürecinin; sonucu ne olursa olsun, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'ni daha da güçlendireceğini ve zihinlerdeki iddiaları ortadan kaldıracak süreç olduğunu vurguladı.

Erdoğan, 2010 Kasım ayında işsizlik oranın yüzde 11 olarak gerçekleştiğini, geçen yıl bu oranın yüzde 13,1 oranında olduğunu belirtti. Erdoğan, Türkiye’nin IMF’ye olan borcunun 5.5 milyar dolar seviyesine geldiğini ifade etti. Erdoğan, kendilerinden önceki iktidardan bu borcu 23,5 milyar dolar devraldıklarını, onların borçlarını kendilerinin temizleye temizleye bu noktaya geldiğini kaydetti.
Muhalefetin kendi çalışma azimlerini azaltmak için yoğun bir gayret gösterdiklerini ifade eden Erdoğan, ‘kendilerine aceleniz nedir?’ diye küçümseme nazarıyla konuştuklarını belirtti. Erdoğan, TBMM’nin genel kurulunda yoğun mesaileri karşısında ‘aceleniz ne diyen?’ muhalefetten partilerinin statükodan o kadar memnun olduklarını, değişimi, dönüşümü, kalkınmayı ‘aceleniz ne diyerek’ engellemeyi kendilerine hak olarak gördüklerini ifade etti. 'Aceleniz ne diye?' soranların her türlü değişime ve yeniliğe karşı olduklarını kaydeden Erdoğan, "AK Parti 2023 hedeflerini Türkiye 1960’lı, 1970’lı, 1980’lı yıllarda yakalamış olması gerekirdi. İktidara geldiğimizde define bulmadık, ucuz bucaksız petrol rezervleri bulmadık. Hortumları kestik, kaynak Türkiye’dir. Birileri çıkmış zatı şahanelerini söylüyor. Bizim acelemiz var hem de çok acelemiz var. Hiç kimse de çıkıp bizi ecelle korkutmaya çalışmasınlar. Bu yola kendilerinin elimizi değil bedenimizi koyduk." dedi.

"SİZ BORÇLANDINIZ BİZ ÖDÜYORUZ"
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘iktidara geldiklerinde TOKİ’nin yaptığı çalışmaları ve üst düzey görevlilerin mal varlıklarını araştıracağı ve bunları burunlarından fitil fitil getireceği’ yönündeki açıklamasına da cevap verdi. Erdoğan, "Bu beyefendi daha önce TOKİ’nin bağlı olduğu başbakan yardımcısı. Adama sormazlar mı sen kaç tane konut yaptın. Sen ne yaptın bunun hesabın ver. 450 bin konut. Kibrit kutusu değil. Bunlar nereden yapılıyor, nasıl yapılıyor, kaynağı nereden sormazlar mı? Yolsuzluklar devam etseydi bunlar yapılabilir miydi? Siz pislediniz, siz borçlandınız, biz sizin borçlarınızı ödüyoruz. Siz borçlandınız biz ödüyoruz." dedi.
Erdoğan, kendileri iktidara geldiklerinde incelenecek bir TOKİ bile bulamadıklarına işaret ederek, "O dönemde TOKİ sayın Bahçeli’ye bağlıydı. TOKİ’nin kapısına fiilen kilit vurulmuştu, resmi olarak da vuracaktı." diye konuştu.
Erdoğan, korkunun ecele faydası olmadığını bir türlü olmadığını belirterek, kendilerinin hiç kimseden korkmayacaklarını ifade etti. Erdoğan, Bahçeli’ye tehdit etmeyi bırakmasını istedi.
 

Bu haber toplam 4052 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri