Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan: Başımı kuma gömemem

11.03.2014 11:22
Başbakan Erdoğan, Ergenekon Davası'ndan tahliye edilenlerle ilgili, 'Ben başımı kuma gömemem' değerlendirmesinde bulundu.

Yenişafak Gazetesi'nden Ali Bayramoğlu'nun haberine göre; Başbakan Erdoğan Ergenekon tahliyeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'DARBE YOKTUR, DARBE GİRİŞİMİ YOKTUR DİYEMEM'

Başbakan Erdoğan, yaptığı değerlendirmesinde, "Darbe girişimi yoktur fikrini kabullenmem mümkün mü? Darbe girişimleri olmamıştır diye düşünmem mümkün değil. Ben başımı kuma gömemem. Darbe girişimlerine hükümete yönelik yasalara ve demokrasiye aykırı hareketlere dair kamuoyuna yansıyan onca ses kaydını ve delili nasıl görmezden geliriz. Partimizin kapatılmasının iyi olacağı şeklinde verilen beyanatları nasıl unuturuz. Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde oldu. Dolayısıyla bu girişimlere karşı farklı bir tutum içinde değiliz. Darbe yoktur, darbe girişimi yoktur diyemem. Ayrıca mahkemenin verdiği kararın beraat değil tahliye olduğu gözden kaçırılmamalı. Bundan kurtuldum diyenler var ama olmaz." dedi.

İLKER BAŞBUĞ'UN TAHLİYESİ

Başbakan Erdoğan İlker Başbuğ’un taliyesiyle ilgili tavrının net olduğunu söyleyerek,  "Makamı itibariyle böyle olmaması lazımdı. Tutuksuz yargılanmalıydı. Sadece o değil emekli paşalarla ilgili de tutuksuz yargılanma olabilirdi. Böyle yapmayacaksan bir an önce karar ver, suçlu mu suçsuz mu? Aksi intikam hırsıdır. Temenni ederim Başbuğ'la ilgili yargılama Yüce Divan'da devam etsin. Cumhurbaşkanı'nın da böyle bir beyanı var...." dedi. 

ensonhaber

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri