Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan: Biz o elleri kırarız

22.12.2013 13:42
Başbakan Erdoğan Giresun'da yaptığı toplu açılış töreninde "Bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz evet o elleri kırarız. Biz o tuzakları bozarız" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Giresun'da düzenlenen toplu açılışı töreninde konuşuyor.
 
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
Allah bu güzel ülkeye zeval vermesin. Taşıyamayacağı yükü yüklemesin. Sevgili Giresunlular biz ülke olarak millet olarak çok büyük acılar yaşadık. Çok büyük badireler atlattık. Kanımızı vererek, canımızı vererek, dedelerimizi, ninelerimizi hatta kadınlarımızı çocuklarımızı şehit vererek istiklalimizi kazandık. Biz istiklale aşık bir milletiz. Ne diyor istiklal marşı? Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal.
 
BİZ O ELLERİ KIRARIZ
 
Birileri varsın kula tapmaya devam etsin. Bizim ubudiyet anlayışımızda kula kulluk yoktur.  Şunu da dost düşman çok iyi bilsin. Eğer istiklalimize el uzatan olursa, eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa, biz evet o elleri kırarız. Biz o tuzakları bozarız.
 
BU MİLLET ARTIK UYANDI
 
Bir takım kirli eller benim bu güzel ülkemde kaos çıkaramaz. Hangi örgütü kullanırlarsa kullansınlar. Hangi maşayı kullanırlarsa, hangi ajanı, haini kullanırlarsa kullansınlar, bu millet istiklali uğruna o uluslararası örgütlere de gereken cevabı gerektiği gibi vermesini bilir. Kardeşlerim herkes haddini bilecek. Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. sizin karşınızda asırlardır kutlu bir yürüyüş yapan millet var. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Türkiye karanlık odakların onların maşa örgütlerinin hainlerin ajanların gelip istedikleri gibi davranabilecekleri bir ülke değil. bunlar eskiden kaldı. Bunlar 27 Mayıs’ta 12 Eylül’de 28 Şubat’ta kaldı. Bu millet uyandı. Güçlendi, hiç kimse bu ülkeye bu millete diz çöktüremez. Tarih boyunca olmadı, bundan sonra da hiç kimse bu milletin boynuna altın lale takamaz.
 
Bir haftadır yargıdaki emniyetteki bir odaklar eliyle, Türkiye’de bir komplo uygulamaya kondu. Yolsuzluk kisvesi altında, son derece hukuksuz, çirkin, aynı zamanda da son derece karanlık bir tuzak kuruluyor. Ben burada söylüyorum, yolsuzluk bu işin sadece kılıfıdır ve bizim yolsuzluk konusundaki hassasiyetimiz zaten bellidir.
 
BU MANŞETLERE ASLA ALDANMAYIN
 
Oluşturmak istedikleri algıya sakın ha itibar etmeyin. Bir takım gazetelerin, bir takım ajanların hukuku çiğneyerek yayınladıkları görüntülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız.
 
"ALIN TERİMİZ FAİZE GİDİYORDU"
 
Biz gelmeden önce bu ülkede faiz ile borçlanma oranı %63 idi. Alın terimiz faize gidiyordu. Bütçemizin neredeyse yarısı faiz ödemesine gidiyordu. Biz faiz oranlarını %4.5 gibi bir rakama indirdik. Gezi olaylarından sonra bu faiz oranı artmaya arttı. Şimdi ise devletin ödediği faiz oranı %13'lere geriledi. Şuanda yaptığımız yatırımları faizden artan paralarla yapıyoruz. Enflasyon %30'du şimdi buralara düşürdük. Bu aradaki fark vatandaşın cebinde kaldı. Göreve geldiğimizde Milli Gelir'imiz 230 milyar dolardı. Şimde ise 800 milyar doları aşıyor.
 
"FAİZ LOBİSİ KUDURUYOR"
 
Bunlarda göz var ama görmüyor. Kulak var ama duymuyor. Ağır var iftira atıyor. Önceden evinde engelliye bakana ücret vermek diye birşey var mıydı? İşte biz bunları yaptığımız için yolsuzluk damgasını yiyoruz. Biz CHP'nin Genel Müdürü, SGK Müdürü iken ilaç bulamıyorduk ilaç! Şimdi bunlar rahatsız oluyorlar. Biz sadece faizden 642 trilyon ülkemize kazandırdık. Faiz lobisi de kuduruyor.
 
"BABAMIZIN OĞLU OLSA HESABINI SORARIZ"
 
Biz babamızın oğlu dahi olsa devletin malını çalıyorsa hesabını sorarız. Bir yıldır Giresun'a şehit geliyor mu? Gelmemesinden rahatsız olanlar var. . İşte geçen hafta kurulan tuzak budur. Ne yazık ki Türkiye içindeki taşeronlar da bu tuzağa maşa oldu.
 
"BENİM BAKANLARIMI LEKELİYORLAR"
 
Bir polis operasyona da gitse, operasyona girdiği büro veya evde külhanbeyi gibi oturup tespih sallayamaz. Bu benim polisime yakışmaz. Külhanbeylilik Türk polisine yakışmaz. İster yargı da ister yürütme de olsun bu yanlışı yapanlar cezalarını çekeceklerdir. Benim Bakan'larımı lekelemek isteyenlerin tuzaklarını benim halkım bozacaktır. CHP yolsuzluk istiyorsa kendine baksın. Mesele yolsuzluk değil, mesele yeni Türkiye meselesi.
 
"TERÖRDEN KAN LOBİSİ BESLENİYORDU"
 
Bir ayrı konu ise ben sizden çözüm sürecine çok daha fazla destek bekliyoruz. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve berabere olacağız. Sadece Giresun'da değil, 81 vilayette huzur var. Bir yıldır anneler ağlamıyor. Türkiye'de 30 yılda çok büyük paralar kaybetti. Biz bu yola kefen giyip çıktı. Bizim Allah'a verilecek bir hesabımız var. Çözüm süreci bu nokta da çok büyük önem arz ediyor. Bu terörden silah tüccarları, faiz lobisi, kan lobisi, Türkiye düşmanları, kaos lobisi kazanıyordu. Biz çözüm süreciyle bunların hepsini elimizin tersiyle ittik. Geçen hafta kurulan tuzağın amacı çözüm sürecini baltalamak. Bu oyunu beraber bozacağız. Biz sizin hükümetiniz olarak devletin içine sızanlara mücadele vermeye devam edeceğiz.
 
“ELİNDE TESPİH KÜLHANBEYİ GİBİ… BENİM POLİSİME YAKIŞMAZ”
 
Milletvekili polise, bunun milletvekili benim polisime, affınıza sığınıyorum, ana avrat söven bu CHP’nin milletvekilleri değil miydi? Kendi milletvekili eline taş alıp polise atıyordu. Bu genel müdür o zaman polise sahip çıkmıyor. Şimdi çıkmış çeteleri savunuyor. Polis görevlendiriliyor, operasyona gidiyor. Bir polis operasyona da gitse, operasyonda girdiği ofiste ya da evde bacak bacak üstüne atmak suretiyle, eline bir tesbih külhanbeyi gibi orada duramaz. Polis de olsa, çünkü sen görevin neyse onu yapacaksın. Oraya gideceksin, elinde tespih külhanbey gibi, nedir o yahu? Bu benim polisime yakışmaz. Bu Türk polisine yakışmaz. İster yürütmede olsun, ister yargıda olsun bu yanlışları yapanlar da karşılarında bizi bulacaklardır.
 
Burada benim bakanlarımı lekelemek için bu adımları atanlara, millet bu tuzakları bozacaktır. Bu haber Hürriyet'ten alınmıştır
 
“NEREDE ÇETE VARSA CHP’Yİ YANINDA BULURSUNUZ”
 
Nerede çete varsa, kirli örgüt varsa, CHP’yi onun yanında bulursunuz, onun arkasında bulursunuz. Şu anda da yıllardır hakaret ettikleri işte bu çetenin arkasında saf tuttular. Bu kirli örgütün arkasında vagon oldu. benim milletim bu kirli ittifakı affetmez. CHP yolsuzluk görmek istiyorsa yanı başındakilere baksın. CHP Genel müdürü yolsuzluk görmek istiyorsa, dosyasını raftan indirdiği şimdi de aday yapmaya çalıştıkları kişilere baksın. O kılıf biz o meseleyi hallederiz, gereği neyse yaparız. Hiç merak etmeyin. Ama buradaki asıl mesele Türkiye, büyük Türkiye meselesi.
 
“İRİ OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ, BERABER OLACAĞIZ”
 
Geliyorum bir başka konuya. Allah’a hamd olsun. terörle mücadelemiz devam ediyor. Ben sizden çözüm sürecine çok farklı bir destek bekliyorum. Yani Giresun çözüm sürecinde bizim yanımızda yer almalıdır. Bizim yanımızda yer almalıdır. Biz Giresunlu kardeşlerim, hemşerilerim bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız beraber olacağız. Bu haber Hürriyet'ten alınmıştır
 
“DİK DURACAĞIZ DİKLENMEYECEĞİZ”
 
Şu bir yıldır Giresun’da anneler ağlamıyor, babaların yürekleri dağlanmıyor, ocakları sönmüyor. İşte bu da birilerini rahatsız ediyor. Neden? Çünkü 30 yıllık dönemde Türkiye çok büyük paralar kaybetti. Şimdi yeniden bu oyunu kurmak istiyorlar. Uluslararası örgütler bu işin içinde. Bu oyunu beraber bozacağız. Biz geldiğimizde hiç endişe etmeyin, dik duracağız, diklenmeyeceğiz. Biz bu yola çıkarken ne dedik, biz kefenimizi giydik ve yola böyle çıktık. Allah’ın bizden alacağı emaneti olan bir can var.
 
“ÇETELERLE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”
 
Geçen hafta kurulan tuzağın manası çok açıktır. Huzuru, istikrarı bozalım. Teröre can verelim, faizi yükseltelim. Bizde buradan açık açık ilan ediyoruz. Bu tuzağı beraber bozacağız. Bu oyunu beraber bozacağız. Kirli hesapları alt üst edeceğiz. Yağma yok, artık hiç kimse ama hiç kimse milletime böyle bedeller ödetemeyecek. Biz sizin hükümetiniz olarak milletin hükümeti olarak bu uluslararası karanlık çevrelere karşı, devletin içine sızmış, örgüt ve çetelere karşı mücadele vermeye devam edeceğiz.
 
rotahaber
Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri