Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞBAKAN ERDOĞAN CEZAEVİ GÜNLERİNİ ANLATTI

24.02.2012 08:41
“Son Darbe: 28 Şubat” belgeselinin 9. bölümünün dün akşam ki bölümünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan cezaevi günlerini anlattı.

CNN TÜRK’te, Mehmet Ali Birand'ın yönetiminde geniş bir kadronun emek verdiği, Türk siyasetinin en önemli yol kazalarından birini anlatan “Son Darbe: 28 Şubat” belgeselinin 9. bölümünün dün akşam ki bölümünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan cezaevi günlerini anlattı.

28 Şubat Son Darbe belgeselinde Erbakan'ın görevi ortağı Çiller'e bırakmak üzere istifası ve sonrasında Cumhurbaşkanı Demirel'in hükümeti kurma görevini Mesut Yılmaz'a vermesinin perde arkası, Tansu Çiller'in kuvvet komutanları ile Genelkurmay başkanını emekliye sevketme planı ve bu girişimden haberdar olan TSK'nın buna tepkisi, askerin Yılmaz'ın kurduğu Anasol-D hükümetine de baskıyı sürdürmesi ve Yılmaz'a muhtıra verilmesinin arka planında yaşananlar, Refah Partisi'nin kapatılması, Recep Tayyip Erdoğan'ın cezaevi günleri ve andıç olayı anlatıldı. Başbakan Erdoğan'ın hiç bir yerde yayınlanmayan cezaevi fotoğrafları da belgesel de yer aldı.

Refah Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasının ardından, Refahlıların toparlanıp Fazilet Partisi'nin kurulduğu hatırlatılan belgeselde, o dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt'te okuduğu bir şiir yüzünden DGM'ye sevk edildiği ve Erdoğan'ın yıldızının parladığı ifade edildi.

 

ERDOĞAN'IN AĞZINDAN CEZAEVİ GÜNLERİ

Erdoğan'ın mahkemede yargılandığı ve Erdoğan'ın cezaevine giriş-çıkış görüntülerinin de yer aldığı belgeselde, Birand'a konuşan Tayyip Erdoğan cezaevi günlerini de anlattı.

Erdoğan cezaevi süreci içinde yeni dönemle ilgili çalışmalarda bulunduğunu ifade ederek 'Orada bir yerde belki geleceği kazandık. Siz oraya girdiğiniz ana kadar olan süreci ve birde geleceği orada muhasebesini yapabiliyorsunuz. Onun için geçmişte büyüklerimizin Medrese-i Yusufiye dedikleri o mekanda bu imkanı buluyorsunuz. Ve çıktıktan sonra da yeni sürecin, yeni dönemin adımlarını attık. 'dedi.

erdogan1.20120224073813.jpg

 

erdogan_20120224072616.jpg 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 8026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri