Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞBAKAN ERDOĞAN KONUŞMA YAPIYOR

07.06.2013 03:42
Tunus ziyaretini tamamlayıp Türkiye'ye dönen Başbakan Erdoğan'ın uçağı havalimanına indi. Erdoğan havaalanında toplanan kalabalığa konuşma yapıyor.
Başbakan Erdoğan Havaalanında toplananlara hitaben konuşma yapıyor. İşte konuşmasından satır başları...
 
- Bu saatte bizlere bu heyecanı yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu gece sadece sizleri değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin her köyünde nefes alan canları selamlıyorum
 
- .Dua eden annelerimi, bacılarımı selamlıyorum. Çiftçi, köylü, işçi ve tüm emekçi kardeşlerimi selamlıyorum. Türikye kadar büyük, Türkiye kadar ağır başlı genç kardeşlerimi selamlıyorum.
 
- Şuanda İstanbul'dan İstanbul'un kardeşi Saray Bosna'yı Kahire'yi, Bağdat'ı Şam'ı Mekke ve Medine'yi selamlıyorum
 
- Dik durduk ama dikleşmedik. Bizim kavgayla işimiz olmaz. Bizim çatışmayla, vandallıkla işimiz olmaz.
 
- Sevgili Yunus diyorki. Ben gelmedin kavga için, gönüller yapmaya geldim. Biz hiç bir zaman gönüller kırma tarafındadeğil, gönüller yapma tarafında olduk. Dik durduk ama dikleşmedik.
 
- Bu faiz lobisi borsada spekülasyona girmek suretiyle bizi tehdit etmeye çalışıyor. Biz buralara faiz lobisine rağmen buralara geldik. Biz bu ülkenin alın terini onlara yedirmeyiz.
 
- Sandıkta başaramadıklarını sandık dışı yöntemlerle yapmaya çalışıyorlar.
 
- Bizle bugün uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türk insanını konuşuyor. Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler? Biz bugünlere "Ya Sabr" diyerek geldik. Sabreden zafere ulaşır diye geldik. 
 
- Herkes bilsinki biz Türkiye'yi kardeşliği yücelterek bugünlere geldik. 76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Birileri diyorki başbakan yüzde 50'nin başbakanı olduğunu söylüyor. Elinize dilinize dursun.
 
- Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. En batısından doğusuna hizmet götürdük.
 
- Bugüne kadar hizmet görmeyen Hakkari'ye, Şırnak'a, Iğdır'a 10 yıl önce havaalanı açılacak derse kim inanırdı. Havaalanı sayısı 26'ydı bugün 50'yi geçti. Bugün karşımıza dikilenler hizmeti biz yaptığımız için yapıyorlar bunu.
 
- Biz birlikte Türkiyeliyiz. Biz beraberiz, kardeşiz.  Türkiye'de yaşanan hadiseleri tüm tarafsızlığımızla değerlendirir sonra adımımızı atarız. 
 
- Biz kutuplaşmayız ancak şunu bilmeliler: Biz Asım'ın nesliyiz. Ne diyor Akif: 'Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, biri ecdadıma saldırdımmı boğarım, boğamazsam yanımdan kovarım...'
 
- Emaneti veren millettir, alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kastetemez. 10 yılı geçti. Bu zamana kadar bu emaneti kutsal bildik. Canımız gibi koruduk, korumaya devam edeceğiz.
 
- Hiç kimsenin bu ülkede vandallıkla yakıp yıkmasına, şehirlere, kamu mallarına zarar vermesine göz yumamayız. Şimdi,  Gezi Parkı'nda sayısı 15'e bile varmayan ağaç için yapıldığı söylenen gösteriler bugün arkasında 3 kayıp bıraktı. 2 gencimiz hayatını kaybetti, 1 polisimiz şehit oldu. Bu gençlerin ölümü ne kadar önemliyse polisimin ölümü de o kadar önemlidir. 
 
- Bu polis kimin polisi, neyin görevini yapıyor. Can güvenliğimizi sağlamak için görev yapıyor. Yeri geliyor, teröristin, anarşistin karşısına dikiliyor. Birilerinin işine gelmeyecek tabi bu durum. Polisi çekin diyorlar. Burası yol geçen hanı değil, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Kamu kurumlarına varıncaya kadar, sivil vatandaşımızın araçlarına, insanlarımıza saldırana kadar polisimiz görevini yapmıştır. Yeri gelmiştir aşırıya kaçmıştır. Biz bu konuda gerekli talimatı verdik.
 
- Başkomiserimizin daha doğmamış bebeği anne karnında yetim bırakıldı. Çoğu polis, bine yakın vatandaşımız yaralandı. Şehirler, dükkanlar yağmalandı, esnafa zarar verildi.
 
- Bunlar Türk bayrağını yakacak kadar azgınlaştılar. Utanmadan usanmadan ellerine Türk bayrağını ellerinde gezdirenler, bunların oyuncağı oldu.
 
- Sokaklarda kağıt toplayarak hayatını idame ettirmeye çalışan gencimize de azmettiler. Gazeteciyim, sanatçıyım, siyasetçiyim diyerek son derece sorumsuz şekilde nefretin, ayrımcılığın, kışkırtmanın alasını yaptılar. Demokratik gösteri hüviyetini kaybederek, vandallığa, hukuksuzlağa dönüşen bu eylemler derhal son bulmalıdır.
 
- Samimi hissiyatlarıyla yola çıkıp terör örgütünün oyununa gelen vatandaşlarım bu kirli oyundan uzak durmalıdır. Her ne yapacaksak demokrasi, hukuk içinde yapacağız. Bunun dışında her yolu 76 milyon gayr-i meşru görecektir.
 
-  10 gün boyunca vakardan, ağırbaşlılıktan taviz vermediniz. Buradan evlerimize dağılacağız. Vakardan, sağduyudan asla taviz vermeyeceğiz. Sizin elinizde tencere, tava yok değil mi? İşte bu çok önemli. Siz sokaklarda tencere, tavayla dolaşanlardan değil, elinde bilgisayarla dolaşan bir gençlik olacak. Büyük 
 
-  Türkiye'nin büyük gençleri olarak büyük Türkiye ülküsü için mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Siz mazlumların umudusunuz. Balkanların, Afrika'nın örnek gençlerisiniz. Siz büyük düşüneceksiniz, büyük adımlar atacak, büyük hedeflere koşacaksınız. Oyuna gelmeyecek, adlanmayacak, aldatmayacaksınız. Gençler, ben her birinizi teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında tüm gençliği kucaklıyorum.
 
- Anadolu'daki Trakya'daki tüm kardeşlerimi, yeryüzündeki tüm dost ve kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. Türkiye'nin yükselişini Allah'tan başka hiçbir güç engelleyemez. Şehit polisimiz rahmetle yadediyo, yakınlarına sabr diliyorum.
 
Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı protestolarının ortasında çıktığı Kuzey Afrika ziyaretinden döndü.. Erdoğan'ın uçağı 01.30 sıralarında havalimanına inerken, 100 binlerce insan havalimanına akın etti.
 
Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için parti yetkililerinin gün boyunca yaptıkları "Karşılamaya kimse gelmesin" uyarısına rağmen 100 binlerce insan kendiliğinden havaalanında toplandı. 
 
 Devlet Konuk Evi önünde toplanan vatandaşlar ellerinde "Menderes'i astılar, Özal'ı zehirlediler, Erdoğan'ı yedirmeyiz" ve "Heybetini gizli tut yiğidim, duruşun çakalları korkutur" yazılı dövizler taşıdılar. Bu arada Devlet Konuk Evi önünde bekleyen polislere çiçek veren vatandaşlar "Polise uzanan eller kırılsın" ve "Hepimiz polisiz, hepimiz kardeşiz" sloganları attı.
 
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Fas'tan dönen Başbakan Erdoğan'ın gelişi nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırıldı..Havalimanı girişine çevik kuvvet ekibi sevk edilirken, TOMA aracı da hazır bekletiliyor
 
 
Bu haber toplam 4118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri