Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Akan kan duracaksa İmralı'ya gidilir

18.10.2012 12:10
Başbakan Erdoğan'ın 'İmralı'ya da gidilir' sözleri sonrası Ankara bir kez daha çözüme odaklandı..

Habur krizi ve Oslo görüşmelerinin deşifre olmasından sonra Ankara terörle mücadelede yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bunun gizli kodları ise Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları ve Ankara'daki kritik gelişmelerde saklı.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÖNEMLİ ŞEYLER OLACAK

Başbakan Erdoğan'ın dünkü genişletilmiş il başkanları toplantısındaki konuşmasındaki 'Terörü ülkenin kanayan yarası olmaktan çıkaracağız. İnşallah önümüzdeki dönemde bu konuda önemli gelişmeleri hep birlikte göreceğiz' sözleri oldukça dikkat çekiciydi.

AKAN KAN DURACAKSA İMRALI'YA GİDİLİR

Başbakan Erdoğan'ın ikinci dikkat çekici açıklaması ise Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamaydı. Erdoğan, 'Eğer akan kan duracaksa ben yine müsteşarımı İmralı'ya gönderirim. MİT her an her türlü hareketi yapabilir' diye konuştu.

BDP'Lİ VEKİLLER ÇANKAYA'DA

Başbakan Erdoğan'ın bu mesajlarının yanı sıra Ankara'da çok kritik görüşmeler gerçekleştirildi. BDP milletvekilleri Meclis'te Başbakan Erdoğan'ın odasında AK Partili vekillerle bir araya gelirken Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Ahmet Türk de Çankaya'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le bir araya geldi. Yaklaşık 10 gün önce gerçekleştirilen görüşmede BDP'li vekiller Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan da yer aldı. Görüşmede BDP'nin çözüm için aracı olmaya hazır olduklarını ifade ettikleri öğrenildi.

BİR KRİTİK GÖRÜŞME DE MECLİS'TE

Abdullah Gül'le Köşk'te görüşen BDP'liler Meclis'te AK Parti milletvekili Mahir Ünal'la görüştü. Görüşmenin yapıldığı yer ise dikkat çekici; Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki makam odası. Görüşmede BDP'li milletvekilinin Ortadoğu'daki gelişmeler dikkat çektiği ve savaş tehlikesini hatırlattığı belirtiliyor. 

Bu haber toplam 3716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri