Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu yine küfürlü konuştu

28.04.2011 10:31
Erdoğan'a küfür olarak algılanan sözleri tartışılan Kılıçdaroğlu bu sefer de AK Partililer için eğitilmemiş eşek ve terbiyesiz, ahlaksız anlamına gelen sözcük kullandı.

Başbakan Erdoğan için kullandığı küfür olarak algılanan "ana... ana..." sözleri büyük epkiçeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son konuşmasında yine küfre kaçan ifadeler kullandı.

Partisinin Edirne'nin Selimiye Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, Ergene Nehri'nin temizlenmemesini eleştirdi ve AK Partili yöneticilere 'hergele' dedi.

Hergene neden temzilenmiyor diye sordu ardından da, "Binmeye veya yük taşımaya alıştırılmamış at veya eşek" ile "Terbiyesiz, görgüsüz kimse" anlamına gelen Hergele sözcüğüne vurgu yaparak, "Bir arkadaşım 'hergeleler' var o yüzden temizlenmiyor diyor" diye konuştu.

CHP

Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Zonguldak mitinginde Başbakan Erdoğan’a meydan okuyup şu sözleri sarf etmişti “Eğer bir toplu iğne ucu kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispat edersen eyvallah, ispat edemezsen, benim adımı yolsuzlukla anarsan... ana...a… söylemeyeyim, gerisini söylemeyeyim. Neden bu kadar söylüyorum. Arkadaşlar biz temiz siyaseti getirmek istiyoruz"

Kılıçdaroğlu kendisini izleyenlerin gülmesinin üzerine herhangi bir düzeltme yapmayıp gazetecilerin sorusu üzerine "Aslında daha sert bir ifade kullanacaktım. Ama şu anda doğru olmayacağını düşündüm ve o anda kestim." dedi.

Bu haber toplam 1694 defa okunmuştur
yavaşş
adem can
hooo hoo yavaş! bak hala devam ediyo çüüüüşşş
28 Nisan 2011 Perşembe 11:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri