Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan: Kendimizi ikinci evimizde hissediyoruz

29.01.2014 14:53
Çeşitli temaslar için İran'da bulunan Başbakan Erdoğan, burada, "Kendimizi ikinci evimizde hissediyoruz. Gösterilen ev sahipliğine özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

Basbakan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanlığı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile Cumhurbaşkanlığı Sadabad Sarayı'nda gerçekleştirdiği baş başa ve heyetlerarası görüşmelerinin ardından mutabık kalınan konulardaki anlaşmaların imza törenine katıldı ve ortak basın toplantısı düzenledi.

 

'KENDİMİZİ İKİNCİ EVİMİZDE HİSSEDİYORUZ'

Başbakan Erdoğan, Cihangiri'nin daveti üzerine 2 yıl aradan sonra İran'a geldiğini belirterek, "Kendimizi ikinci evimizde hissediyoruz ve geldiğimiz andan itibaren gösterilen ev sahipliğine de özellikle teşekkür ediyorum. Bugün ağırlıklı olarak aramızda ikili ilişkileri değerlendirme fırsatı bulduk. Özellikle tercihli ticaret anlaşması çok ama çok büyük önem arz ediyordu, bunun imzalanmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim" dedi.

İLK KEZ RUHANİ İLE GÖRÜŞTÜ

Ruhani Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk kez Erdoğan'la görüştü. Ruhani Başbakan Erdoğan'ı kapıda karşıladı. İki liderin tokalaşması basının yoğun ilgisi altında gerçekleşti. Başbakan bu hareketlilik üzerine Ruhani'ye “Maşallah dedi. Erdoğan'ın önümüzdeki aylarda Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştirmesi beklenen Ruhani'ye davetini yenilediği öğrenildi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani Başbakan Erdoğan ve heyeti onuruna öğle yemeği verdi.

ensonhaber

Bu haber toplam 2254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri