Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'a seçim tuzağı

15.05.2011 10:12
Başbakan Erdoğan, terör örgütü PKK’nın kaset desteğini öven MHP’ye sert tepki gösterdi.

Erdoğan, “CHP, çetelerle kol kola giriyor. MHP, terör örgütünü teşekkür ediyor. Bu nasıl bir oyun, nasıl bir ittifak, nasıl bir fikir kardeşliği?” dedi. Başbakan Recep Tayyip ErdoğanMHP’ye istifa depremine yol açan kasetler üzerinden yüklendi.MHP’liMehmet Ekici’nin kaset olayında kendilerini destekleyen PKK’ya “Demek ki kendilerine özgü fikir ahlakları, namusları var” demesine sert tepki gösteren Erdoğan “Bu nasıl bir oyun, nasıl bir ittifak, nasıl bir fikir kardeşliği” diye sordu.

KANDİL VE SİLİVRİ DUYSUN

Erdoğan’ın seçimmitinglerinde bu seferki durağı baba ocağı Rize oldu. 8.5 yıl boyunca birçok tehdit aldıklarını ancak eğilmediklerini söyleyen Erdoğan, “Bizimüzerimizdekimillet emanetini almak için nice tuzaklar kurdular, hiçbirine düşmedik.Hukuku zorladılar, çeteler kurdular. Akla hayale gelmedik tezgahlar kurdular. Kastamonu’da konvoyumuza saldırdılar. AK Parti’nin seçimbürolarına saldırıyorlar. Bunlara da boyun eğmeyeceğiz, geri adımatmayacağız” diye konuştu. Eşkıyaya, çeteye, mafyaya, çapulcuya pabuç bırakmayacaklarını belirten Erdoğan, CHP,MHP, BDP, PKK ve Ergenekon ile candaşmedyanın ittifak halinde olduğunu savundu. Erdoğan’ın verdiğimesajlar özetle şöyle:

“CHP, çetelerle kol kola giriyor;MHP, BDP, terör örgütünü savunuyor.MHP de terör örgütüne adeta teşekkür etti. Kaset olayındaMHP’ye arka çıktığı için kendini savunduğu için adeta PKK’ya iltifat etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı (Mehmet Ekici) aynen şu ifadeleri kullanıyor; ‘Demek ki kendilerine özgü fikir ahlakları, namusları var. Takdir duygusuyla söylemiyorumama kendi içlerinde tutarlı fikir namusları var.’ Bu nasıl bir oyun, nasıl bir ittifak, nasıl bir fikir kardeşliği? Buradan öyle bir haykıralımkiMHP, Kandil, Silivri duysun. Bu oyunu bozacakmıyız? Bu tezgahı altüst edecekmiyiz? Bunlara gereken cevabı 12Haziran’da verecek miyiz?” “Şifre diye başladılar, deşifre oldular. En son Devlet Bakanımız,Hayati Bey üzerinden aynı şekilde gençlerin zihnini bulandırmak amacıyla bir tezgah kurdular. Daha önceki tezgahlar gibi bunu da altüst ettik, bozduk. Lüleburgaz’dan seslendim, onurun varsa açıkla, kimbu? Açıklayamadı.Neymişmail? Yahu senin adına da birmail gönderilir o problem değil. Ama sen bu tür ahlaksızlığa, iftiraya sığınırsan bu senin seviyeni gösterir. Kılıçdaroğlu’nunmaskesi bir kez daha düştü.Nasıl birmüfteri, nasıl bir yalancı olduğunu, temiz insanlara çamur attığını bir kez daha ispat ettik.Hani sen ‘Elimde çok önemli bilgiler var’ diyordun; neden açıklamıyorsun? Yoksa bir kez daha rezil olmaktan, yalancılığının tescillenmesindenmi korkuyorsun?”

KAMERALAR BAYKAL’I BİTİRDİ

“Kılıçdaroğlu canlı yayında tartışalımdiyor. O çok sevdiği kameralarmaalesef Baykal’ın sonunu getirdi. Nedir bu televizyon, kamera aşkı?Madem televizyonu seviyorsun; Yalan Rüzgarı diye bir dizi vardı. Yeniden çeksinler, orada başrol oyna. Mademhesap uzmanısın; Bir Kelime Bir İşlem programına çık, kendini orada ispat et. Sen daha çıraklık eğitimini almadın. Öncemilli şefinizin (Demirel) dizinin dibinde tedrisatını tamamla.”

Hemşehrimden zeka fışkırıyor

Miting alanında Karadeniz şivesiyle yazılmış, “Çete yaz, Kemal’e yolla, üye kartın cebune gelsun” pankartını okuyan Başbakan Erdoğan, “Benimhemşehrilerimin her yerinden zeka fışkıri daa” ifadesini kullandı.

Suriye’de mezhep çatışması endişemiz var.++Başbakan Erdoğan, Rize Valiliği’ni ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Erdoğan, bir gazetecinin, Suriye’de yaşanan olaylarla ilgili Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile görüşüp görüşmediği yönündeki sorusu üzerine, ‘’Yaklaşık 10 gündür görüşmedim. Ama arkadaşlarım görüşmelerini devam ettiriyor. Özellikle de Suriye Büyükelçimiz çok yakın temas içinde’’ dedi. Erdoğan, şiddet olaylarının dinmediği Suriye ile ilgili endişeli olduğunu söyledi. Erdoğan, “Suriye’de bir dağılmanın, bir parçalanmanın, bir mezhep çatışmasının doğmasına yönelik endişelerimiz var. Bunları da görmek, yaşamak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

LİBYA YAKIN TAKİBİMİZDE

Erdoğan, Libya’yı da yakın takipte tuttuklarını belirterek şunları kaydetti: ‘’Bugünlerde özel temsilcimizi Libya’ya gönderdim. Özel temsilcimin görüşmelerini bekleyeceğim. Kendim Seyfülislam’la bir görüşme yaptım. Yol haritamızla ilgili düşüncelerimi yansıttım. Özel temsilcimin gelmesinden sonra da onların kanaatlerini, düşüncelerini aldıktan sonra bu konudaki düşüncelerimizi paylaşacağız. Bizim için Libya halkının birliği, bütünlüğü çok önemli.

Öcalan’a prim vermeyiz

Erdoğan, bir gazetecinin, basında yer alan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a ait olduğu ileri sürülen açıklamaları hatırlatması üzerine ‘’Siz inanıyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti devleti, hükümetiyle her şeyiyle böyle kalkıp üç beş kendini bilmeze prim verecek durumumuz yok. Gereği neyse bunların hepsi yapılır’’ dedi.

MHP SORUSUNA YORUM YOK

Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili bir internet sitesinde yer alan açıklamalar konusundaki değerlendirmesi ise şöyle oldu: ‘’Bizim dışımızdaki konular. Bu konularla ilgilenmeyi hiçbir zaman ilkelerime uygun bulmam. İlkelerimin dışında... Onların kendi iç sorunudur. Yorum yapmam doğru olmaz zaten.’

BUGUN

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri