Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan Mustafa Destici ile görüştü

08.05.2013 23:02
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Başbakanlıkta bir araya geldi.

 

Başbakan Erdoğan Mustafa Destici ile görüştü! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin sürpriz buluşmasında çözüm sürecine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Başbakan'ın resmi programında olmayan bu buluşmada ayrıca Kuzey Irak, Suriye ve Balkanlardaki Müslüman nüfusun sorunları da ele alındı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Terör örgütü PKK'nın bugünden itibaren kademeli olarak Türkiye sınırlarının dışına çekilmesi süreci ile ilgili görüşlerini beyan ederek çözüm sürecine ilişkin endişelerini de dile getirdi.

Sürpriz buluşmada askerlik görevini yapanların yardıma muhtaç ailelerine verilecek 250 TL'lik maaş konusunda da değerlendirmelerde bulunuldu. Mustafa Destici, bu politikanın askeri maaş şeklinde geçtiğimiz seçim döneminde kendi seçim vaatleri arasında yer aldığını ifade ederek hükümetin bu konuda adım atması karşısında mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Mustafa Destici, bir süre önce yine Başbakan Erdoğan'ı Başbakanlıkta ziyaret etmiş ve BBP'nin terörle mücadeleye yönelik hazırlamış olduğu raporu sunarak, yeni Anayasa ve Suriye konularında görüş alışverişinde bulunmuştu

Bu haber toplam 2436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri