Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan: Operasyonun hedefi benim

26.12.2013 10:22
Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi Başbakan'la uçakta yaptıkları sohbetten önemli detaylar paylaştı.

Abdülkadir Selvi Pakistan dönüşünde Başbakan'la İstanbul operasyonunu konuştu. Başbakan bu operasyonlarla ilgili hedefte kendisinin ve oğlu Bilal Erdoğan'ın olduğunu söyledi.

İşte o yazı:

Pakistan dönüşünde Başbakan'la İstanbul operasyonunu konuştuk. Başbakan'la yaptığımız en uzun soru cevaplardan biriydi. Başbakan, İstanbul operasyonu konusunda net konuştu.

1- 'Operasyonun hedefi benim' dedi.

2- 'Oğlum Bilal'i hedef alıyorlar' diye konuştu.

Sonra ekledi: 'TÜRGEV'den dolaşıp bana gelmek istiyorlar' Yetinmedi. Sözlerini açma gereği duydu: ''TÜRGEV'den dolaşıp bana gelmek istiyorlar. Oğlum oranın yönetiminde, Mustafa Demir ve Ümraniye Belediye Başkanı onun yönetiminde. Büyük kızım Esra da oranın yönetiminde.''

Zaten polisteki sorguda Bilal Erdoğan üzerinde durulmuş. Öyle ki Fatih Belediyesi'ndeki imar uygulamalarını dahi Başbakan'ın çocuklarının başında bulunduğu TÜRGEV cephesinden mercek altına almışlar. Peki TÜRGEV ne yapıyor?

Öğrencilere yurt yapıyor, burs veriyor. Yani hayır işi. Devletle ilgileri yok. Ne ihaleye giriyorlar, ne bankalardan kredi kullanıyorlar. Başbakanın çocukları işlerini güçlerini bırakmış, Artvin'e, Konya'ya, Bursa'ya, İstanbul'a yurt yapmışlar. Ağırlıklı olarak da kız öğrenci yurdu yapmışlar.

Ama buradaki maksat farklı. Maksat ne? Oğlu Bilal Erdoğan üzerinden Başbakan'a ulaşmak. Peki bunun adı nedir? Yargı darbesidir. 7 Şubat'ta işaret fişeği verildi ama Türkiye 17 Aralık tarihinden bu yana örtülü bir kalkışma yaşıyor.

Dün İstanbul'da yeni bir hamle daha yaptılar. Başbakan'ın, 'Oğlum Bilal üzerinden bana gelmek istiyorlar' dediği adım atıldı. Bakanların oğlunu gece yatağından alan güç, Başbakan'ın çocuğunu da alır.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri