Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın bayram mesajı

18.08.2012 21:28
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin birliğinin, beraberliğinin, kardeşliğinin, dostluğunun, toplumsal barışın, barış içinde bir arada yaşama arzusunun, adeta test edildiği, sınava tabi tutulduğu bir süreç yaşandığını belirterek, ''Biliyoruz ki bu topr

Başbakan Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramın, vatandaşları her zamankinden daha çok birbirine yakınlaştırmasını, kardeşliği, dostluğu pekiştirmesini temenni etti.

Bayramın, bilhassa İslam coğrafyasında, acı içinde, umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeş halkların yaralarına merhem olmasını temenni eden Erdoğan, bayramların, toplumsal barış için, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik için mükemmel bir vesile ve eşsiz bir fırsat olduğunu vurguladı.

Başbakan Erdoğan, ''Gelecek adına, çocuklarımız adına, güçlü bir umuttur bayramlar! Zira çocuklarımız, sevgiyi, saygıyı, hürmeti, cömertliği, izzeti ve fedakarlığı,başkalarının yüzünü güldürmeyi, bayramlarda öğreniyor, bayramlarda yaşıyor. İşte, bize düşen sorumluluk da çocuklarımıza, örnek bir bayram yaşatmaktır. Bunu başarabilirsek, insani hasletlerimizi, kadim değerlerimizi nesilden nesile aktarabilirsek, hiç kuşkusuz yarınlarımız çok daha güzel, çok daha aydınlık olacaktır'' değerlendirmesinde bulundu.

 

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri