Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'ın Sakarya mitingi

16.07.2014 21:39
Başbakan Erdoğan Sakarya'da halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Sakarya kent meydanında halka seslendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, "Madem okadar samimisin şu İsrail'i bir kınasana" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Sakarya mitingi İZLE

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Bu aziz millet 30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye yüzde 45,5 oy oranıyla bize destek verdi, güç verdi. Ama 30 Mart'ta sadece bizi desteklemekle kalmadı sandıkta CHP'ye MHP'ye HDP'ye de ders verdi. Pensilvanya çetesine gereken dersi sandıkta verdi.

Yaptıkları bütün ahlak dışı saldırılara rağmen milleti kandıramadılar. Milletim oynanan oyunu gördü. Şantajları da gördü montajları da gördü. Şimdi inşallah onların hesabını miletim görecek. Türkiye'nin milli değerlerine projelerine yapılan bu ihaneti bu kardeşiniz çok yaşadı. Bunlar ihanet şebekesi. Mafyayı nasıl çökerttiysek bu ihanet şebekesini de çökerteceğiz.

"BÖYLE GENEL MÜDÜR MÜ OLUR?"

Geliyoruz 10 Ağustos'a. Sakarya'dan rekor bekliyoruz. Ben Sakarya'nın bunu yapacağına inanıyorum. Miletim bu şer ittifakına bir kez daha gereken cevabı verecek. CHP'nin Pensilvanya ile ittifakından rahatsızlar. Çatı aday diye sunulan sanal ithal, adaydan rahatsızlar. Ne diyor CHP genel müdürü? Tıpış tıpış gideceksiniz oy vereceksiniz. Böyle bir genel müdür olur mu?

Savaş Ay'ın röportajı vardı A Haber'de izlediniz mi? O zaman bu zat SSK'nın genel müdürüydü. Ben daha genişini göstereceğim. Haftaya Salı grup toplantısını bütün Türkiye izlemeli. Kimin ne olduğunu herkes izlemeli.

"BU NE EDEPSİZLİK"

Dün çıkmış benim kızımın yatak odasına astığı pusulayı örnek veriyor. Gece geç geldiğim saatlerde beni göremiyordu. Biz günde 16 saat mesai yapıyorduk. İşte bugünlere gelebilmek için bu mesaiyi yapıyorduk. Onlar yatarken biz koşturuyorduk. İşte farkımız buydu. Türkiye'ye Başbakan olmak kolay değildi. Onlar yatarken biz koşturuyorduk. Kızım 'Babacığım bir geceni de bize ayır' yazmıştı. Dün bunu kullanıyor Kılıçdaroğlu. Ya hu bu ne edepsizlik.

"LAFLA MİLLİYETÇİLİK OLMAZ"

Ey MHP sen iktidar değil miydin? Niye bırakıp kaçtın. Sakarya depreminin, Gölcük depreminin altında kaldı bunlar. Kaçıp gittiler. Ama biz Van depremini yaşadık. Bir yılda 5 katrilyon yaşadık ve 1 yılda ayağa kaldırdık. Niye? Biz sağlam duruyoruz. Bizim iktidarımız yolsuzlukkların iktidarı değildi. 79 senede 6 bin 100 km bölünmüş yol yapıldı Türkiye'de, biz 12 yılda 17 bin km bölünmüş yol yaptık. 205 bin derslik yaptık cumhuriyet tarihinin yarısından fazla. İstanbul'da Kardadeniz'in kıyısında bir havalimanı yapıyoruz. Türkiye'ye bu yakışır. Eğer milliyetçiysen bunu yapacaksın. Öyle lafla milliyetçilik olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi. Millete hizmet yarışında Bahçeli nal topluyor. Biz Yeni Türkiye mücadelesini veriyoruz. Karşımızda eski Türkiye'yi isteyenler var.

"YENİ TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ VAR"

Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü. Şimdi tek haneli. paramızda bol bol sıfırlar vardı. Biz ne yaptık? Sıfırları attık uluslararası alanda paramızın değerini artırdık. Eski Türkiye'de kimliklere kültürlere başörtüsüne yasak var. Benim hanım kardeşlerim üniversiteye başörtüsüyle girebiliyor muydu? Mesel bu. Yeni Türkiye'de demokrasi var, özgürlükler var, toplumsal barış var, büyük ama daha da büyüyen ekonomi var. Bugün ekonomide dünyanın en büyük 17. ülkesiysek buraya yatarak gelmedik. Yeni Türkiye'de hızlı tren var, istikrar var, güven, dürüstlük, istikrar var.

HOPA'DA İHH'YA YAPILAN SALDIRI

Dün Hopa'da İHH'nın tırına alçakça adice saldırdılar. Bazı CHP'li vekiller bu insanlık dışı saldırıyı alçakça övdüler. Pensilvanya medyası da dostu CHP ile birlikte bu saldırıya övgüler düzüyor. Bu üçlünün adayı İsrail aleyhinde konuşsana. Düştükleri şu hale bakın. Hopa'da seçimleri AK Parti'nin adayı kazandı. Belli ki bunu hazmedemediler. Bulunduğum otobüsün camını çerçevesini indirdiler. Bunlar şiddetle netice almaya çalışırlar. CHP, MHP, HDP aynı zihniyettir. Hınçlarını bir insani yardım kuruluşundan çıkarmaya çalışıyorlar. Dini duyguları istismar eden CHP bakalım ne diyecek? Öven milletvekillerine ne diyecek. Biz Türkiye'yi bu vandallar bırakmadık. Hopa'da maskeleri düştü. Milletim sandıkta gereken cevabı verecektir. 12 yılda sizlerin desteğiyle güçlü bir Türkiye inşa ettik.

Bu haber toplam 2930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri