Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan vatandaşa fırça attı!

30.12.2012 17:02
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viranşehir ilçesindeki toplu açılışların ardından helikopterle geldiği Ceylanpınar'da vatandaşlara hitap etti.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viranşehir ilçesindeki toplu açılışların ardından helikopterle geldiği Ceylanpınar TİGEMTesisleri'nde Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Abdulkerim Gök, Seyit Eyüboğlu, Kasım Gülpınar ve Mehmet Akyürek ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Daha sonra vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan konuşmasının sonunda Ceylanpınar'daki Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne alınacak 135 işçinin müjdesini vereceği esnada kalabalık arasında atılan sloganlara çok kızdı.

BURADA BAŞBAKAN KONUŞUYOR

Atılan sloganları ilk önce çok iyi anlamayan Başbakan konuşmasına devam etti. Bu arada Ceylanpınarlı bir vatandaşın Başbakan Erdoğan'ın sözlerini tekrar kesmesi, Erdoğan'ı daha çok kızdırdı. Başbakan Erdoğan, slogan atan vatandaşa 'oradan provoke etme, bunu belirlyecek olan ilgili bakanlığımızdır. Burada Başbakan konuşuyor, Başbakan ne diyorsa odur. Ceylanpınar'dan alınacak diyoruz, sen oradan başka bir şey diyorsun. Bunun müjdesini veriyorum ve bu bir kelamı rüşvet değildir. Bunları ben sevmem, Tayyip Erdoğan'ın karakterinde bu yoktur. Ben şu anda bir seçim atmosferi içinde burada değilim. Bize oy verin ondan dolayı size şu kadar personel verelim gibi bir şey yok. O geçmişteydi, bunu başkaları yapar ama benim Ak Parti iktidarım yapmadı ve yapmayacaktır.' fırça attı.

Ceylanpınar TİGEM'de personel alınacağı müjdesini veren Başbakan Erdoğan buraya alınacak olan 135 kişinin İŞ-KUR'A müracaat etmek suretiyle alınacağını ifade etti.

Ceylanpınar'da bulunan TİGEM çiftliğinin sadece Ceylanpınarlılara değil tüm Türkiye'ye ait olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, asla bölücülük yapmayacaklarını, birleştirici olacaklarını dile getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, Suriyeli mültecilerin bulunduğu Akçakale Kampı'nı ziyaret attı.

Erdoğan, Suriye Ulusal Koalisyon Lideri Muaz el Hatib'i yanına alarak yaptığı konuşmada, ''Şu anda dünyada 100'ü aşkın ülke, bu kardeşimizin ve ekibinin liderliğini kabul etmiş vaziyette. Bu ne demek? 'Ey Esed biz seni artık tanımıyoruz. Artık defol' demektir. Çünkü halkının kabul etmediği liderler, o makamlarda kalamaz'' dedi.

TÜRKİYE 500 MİLYON HARCADI, DIŞARIDAN 30 MİLYON GELDİ

Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da dün katıldığı İl Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısında Suriyeliler için şu ana kadar 500 milyon liraya yakın katkı yaptıklarını, dışarıdan gelen rakamın ise 30 milyon dolar olduğunu açıkladı

DİĞER KAMPLARLA MUKAYESE EDİLEMEZ

Erdoğan, Suriye'den gelenler için açık kapı politikası uyguladıklarını ve gelenleri ağırladıklarını söyleyerek, dünyadaki diğer kampların buralardaki kamplarla mukayese edilemeyeceğini, bunu BM Genel Sekreti Ban-Ki Mun'un da dile getirdiğine işaret etti.

Bu haber toplam 4490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri