Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'dan Cemaat hakkında önemli açıklama

05.03.2014 11:40
Başbakan Erdoğan gazetecilerle yaptığı görüşmede Cemaat ve Fethullah Gülen hakkında çarpıcı ayrıntılar verdi.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan Osmaniye'deki mitingin ardından Ankara'ya dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GÜLEN HUMEYNİ GİBİ DÖNECEKTİ

Sanki Humeyni gibi dönmek istiyor gibi şeyler de çok söylendi, yazıldı çizildi.

Sanki değil, esas hesapları o. Mesih diyorlar, mehdi diyorlar. Bütün bunların hepsini söylüyorlar. Şemada kainatın imamı diye geçiyor.

Örgütlenme şemasını, imamları, kimin kime bağlı olduğunu biliyor musunuz?

Tabii, hepsini. Kainat imamı diye başlıyor. Altta kıta imamları. Mesleki imamlar… Aklınızın, hayalinizin almayacağı şeyler.

Bundan sonra ne olacak?

30 Mart'ta AK Parti olarak başarılı çıkarsak -şu ana kadar bütün anketlerde birinciyiz- sonraki etaplarda atacağımız, planımda olan birçok adımlar var. Bu adımları süratle atıp neticelerini almak olacak. Sonra biliyorsunuz Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Türkiye'yi daha huzurlu sokmak.

CEMAAT'İ BİTİRMEK DEVLET POLİTİKASI

"Bir ülkenin Cumhurbaşkanının, Başbakanının, Genelkurmay Başkanı'nın dinlenmesi sıradan bir şey değildir. Demokrasiyle yönetilen her ülkede bir milli güvenlik sorunudur… Onun için zaten MGK açıklamasını okudunuz. MGK açıklamasında ne diyor? 'Milli güvenliğimize, ulusal güvenliğimize bir tehdittir' diyor. Onun için 'gerekli önlemlerin alınması' diyor dikkat ederseniz."

Devlet politikası haline mi gelecek?

"Başladık işte."

ensonhaber

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri