Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'dan faiz açıklaması

30.01.2014 01:49
Erdoğan, Merkez Bankası'nın kararı sonrası sabredeceklerini söyledi.
Faiz artırımı kararını değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Şu anda Merkez Bankası böyle bir karar almış. Bana düşen buna bir süre sabretmektir" dedi.
 
Başbakan Erdoğan Merkez Bankası'nın faizartırımına gitmesiyle, "Merkez Bankası böyle bir karar almış, Bana düşen buna bir süre sabretmektir" dedi.
 
Erdoğan, İran ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Faiz artırımı kararına değinen Erdoğan, Merkez Bankası'nın bağımsız bir kurum olduğunu ancak kendisinin faiz artırımına karşı olduğunu hatırlattı.
 
Erdoğan, "Şu anda Merkez Bankası böyle bir karar almış. Bana düşen buna bir süre sabretmektir. Nereye gidiyoruz diye bunu görmektir. Faizin tekrar bir geri dönüşü veya döviz kurlarında olumlu istikamette gelişme, Borsa İstanbul’da yükselme görmemiz halinde bu iyi niyetimizi korumak zorundayız. Ama aksi olduğunda iyi niyetimizi koruyamayız" diye konuştu.
 
Ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili 'B ve C planları olduğunu' ifade eden Erdoğan, "Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız bir çalışmamız olabilir. Belki birkaç hafta sonra böyle bir çalışmayı açıklayabiliriz" dedi.
Bu haber toplam 1862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri