Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'dan FLAŞ açıklamalar!

30.10.2012 02:18
Çankaya Köşkün'de düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonuna katılan Başbakan Erdoğan Ankara'da çıkan olaylarla ilgili ilk kez konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıdolayısıyla Çankaya Köşkünde resepsiyon verdi. Resepsiyona eşi Emine Erdoğan ile katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , geçmiş dönemdeki uygulamaları hatırlatarak "Emine Hanım'la bizi buraya sokmayanlar utansın." dedi.

Bu yıl yapılan Cumhuriyet resepsiyonu ilklere sahne oldu. Asker ve sivillerin eşli olarak davet edildiği resepsiyonda renkli görüntüler yaşandı. Başbakan Erdoğan, resepsiyonda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile milletvekillerinin de katıldığı yürüyüşle ilgili Erdoğan, "İzin vermeme diye bir şey söz konusu değil. Daha önce Kılıçdaroğlu ile yan yanaydık ve şimdi niye aynısı yapılmadı. Kılıçdaroğlu bu kez Ulus'a gitti ve bunun sorgulanması gerekiyor. Barikatları kaldırın talimatını ben vermedim. Polis görevini yapamadı, 11 polis yaralandı. Ama medya bunu vermedi. Yolun kapanması ya da açılması yönünde herhangi bir talimat vermedim. Kılıçdaroğlu legal ve illegal örgütlerle birlikte yürüyüş yaptı. Bu alternatif bir kutlama değil, provokasyondur." dedi.

"2007'nin bir özlemi mi var?" şeklindeki soruya Erdoğan, "Belki de öyle bir duygudur ama bu noktada herhangi bir şey söyleyemeyiz. Alternatif bir kutlamanın yapılmaması gerekiyordu. Kılıçdaroğlu örgütlerine çağrı yapabilirdi." karşılığını verdi.

Hukuk devleti mevzuatının işlemesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Cumhuriyeti cumhur korur." diye konuştu.

Cumhuriyet kutlamaları için 8 ayrı yer gösterildiğini ancak Kılıçdaroğlu'nun bunları beğenmediğini dile getiren Erdoğan, birlik beraberlik içinde bir kutlama deniyorsa hipodroma gelmesi gerektiğini ifade etti.

Terör örgütü PKK'nın talimatıyla başlatılan ve BDP'nin destek verdiği cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili ise Erdoğan, "Aç kalan falan yok. Adalet bakanım gitti, aç kalan yok, herkes her şeyi yiyor. Müdahale gerektiğinde yapılır." şeklinde konuştu.

Yaklaşan Amerika Başkanlık seçimleriyle ilgili de Erdoğan, "Kafa kafaya gidiyorlar. Gönlümden ne geçiyor derseniz bende kalsın." değerlendirmesinde bulundu.

2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı senaryolarına ilişkin bir soruya da Erdoğan, "Gül ile aramıza nifak sokamazlar." karşılığını verdi.

Eşi Emine Erdoğan ile ilk kez Çankaya Köşkü'ndeki bir resepsiyona katılmasının hatırlatılması üzerine ise Erdoğan, "Eşlerle birlikte gelinmesi çok güzel. Daha önce de gelebilirdik ama böyle bir davet almadık. Bugüne kadar beni Emine hanımla buraya sokmayanlar utansın." ifadelerini kullandı.

Hayrünnisa Gül ile Emine Erdoğan arasında gerginlik olduğu iddiaları üzerine ise Erdoğan, "Benim eşimle Hayrünnisa Gül arasında herhangi bir tatsızlık, huzursuzluk olamaz. Bunlar yalan ve uydurmadır. Nifak tohumları sokmak isteyenler boşuna gayret içine girmesinler." dedi...
 

 

Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri