Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'ı BDP'liler karşıladı

16.11.2013 13:34
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, özel uçak "ANA" ile saat 11.30'daDiyarbakır'a geldi. Erdoğan'ı Diyarbakır Havaalimanın'da AK Partililerin yanı sıra BDP'liler de karşıladı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver, Diyarbakır'a kalabalık bir konvoy eşliğinde geldi. Barzani ve Perver'i Diyarbakır'da karşılayanlar 'Biji Kürdistan' (Yaşasın Kürdistan) sloganları attı. Barzani ve Perver, akşam saatlerinde Başbakan Erdoğan'la katılacakları törene kadar otelde dinlenecek.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, özel uçak "ANA" ile saat 11.30'daDiyarbakır'a geldi. Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır Havaalimanında İçişleri Bakanı Muammer Güler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP milletvekilleriSırrı Sakık, Altan Tan, Esat Canan ile İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve öteki yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin veDışişleri Bakanı AhmetDavutoğlu da Diyarbakır'a geldi.

  

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri