Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'ın Birand'ı etkileyen duası

19.11.2012 11:37
Birand'ın yaşam öyküsünün anlatıldığı kitapta yakın bir zaman önce kanser olduğunu öğrenen usta gazeteci ile Başbakan Erdoğan arasında geçen ilginç bir diyalogda yer aldı.
Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın yaşam öyküsünün anlatıldığı kitapta yakın bir zaman önce kanser olduğunu öğrenen usta gazeteci ile Başbakan Erdoğan arasında geçen ilginç bir diyalogda yer aldı.
 
Milliyet yazarı Can Dündar, gazeteci Mehmet Ali Birand'ın yaşam öyküsünü "Birand: Bir Ömür, Ardına Bakmadan" adını verdiği kitapta kaleme aldı. Kitapta, kanser olduğunu öğrenen Mehmed Ali Birand ile Başbakan Erdoğan arasında geçen telefon diyaloğu da ilk kez aktarıldı. Aktarılanlara göre Erdoğan, tecrübeli gazeteciyi moral vermek için aramış ve kendisi için Eyüp Sultan'da dua ettiğini ifade etmişti.
 
"Her gazetede kendisini seven sevmeyen köşe yazarları, düşmanları, dostları, yetiştirdiği evlatları, ondan sevgi sözcükleriyle bahsediyor, zamanında en sert laflarla kendisine saldıranlar özür diliyor, her partiden her görüşten parti liderleri, politikacılar övüp moral veriyordu. Arayanlar arasında Başbakan Erdoğan da vardı. 'Geçmiş olsun' dedikten sonra çok ilginç bir sır verdi: 'Ameliyatından önceki gece, gece yarısı uyandım. Zorladım, uyku tutmadı. Baktım Emine Hanım da uyumuyor. Kalktık. Kızımızı da aldık. Gecenin o saatinde Eyüp Sultan'a gittik. Orada sana dua ettim.' Birand, bundan çok etkilendi." 
Bu haber toplam 2778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri