Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'ın elinden kavun ziyafeti

03.11.2012 01:06
Başbakan Erdoğan, Kazan'da yol üstündeki bir kavuncu tezgahına uğrayarak kavun yedi, eşine ve gazetecilere de yedirdi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da 2 gün sürecek 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışına katılmak üzere Kızılcahamam'a gitti.
 
ÖNCE KENDİ, SONRA EŞİ, EN SON DA GAZETECİLERE YEDİRDİ
Erdoğan, Kazan ilçesinden geçerken yol kenarındaki bir kavuncu tezgahında aracını durdurdu. Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün ikram ettiği kavunların tadına bakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'a da ikram etti. Erdoğan, kendisini takip eden gazetecilere ise elleriyle kavun yedirdi.
 
Tezgahtaki birkaç kavunun daha tadına bakan Başbakan Erdoğan, Belediye Başkanı Ertürk'ün tamamen doğal olduğunu söylediği domatesi de koklayarak tadına baktı.
 
Tezgahtara hayırlı işler dileyen Erdoğan, yoluna devam etti.
 
ÇOCUKLARA OYUNCAK DAĞITTI
Erdoğan, Kızılcahamam'a girişinde de kendisine el sallayan vatandaşların yanına gidip, çocuklar ve aileleriyle sohbet ederek oyuncak dağıttı.
 
Bir vatandaşın ilköğretim okullarında çocuklardan aidat adıyla 20 lira talep edildiğini söylemesi üzerine Erdoğan, konuyla ilgileneceğini, Kızılcahamam'daki toplantıda konuyu Milli Eğitim Bakanı'na aktaracağını, böyle bir uygulamaya izin vermeyeceklerini söyledi.
 
Erdoğan, daha sonra toplantının yapılacağı tesisin yakınlarında bulunan bir gözlemeciye gitti. Geçen yıl da aynı gözlemeciye uğrayan Erdoğan, işletmenin sahibi ailenin ikram ettiği gözlemelerden yedi. 
Bu haber toplam 3576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri