Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'ın Manisa mitingi konuşması

16.03.2014 15:40
Başbakan Erdoğan, Manisa'daki coşkulu kalabalığa karşı miting konuşmasını yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 Mart'ta yapacağı mitinglerin ilki olan Manisa mitinginde konuştu. Erdoğan'ı Manisa'da coşkulu bir kalabalık karşılarken, İzmir'de de büyük bir kalabalığın miting alanında yer alacağı duyuruldu. 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

"MANİSA BUGÜN FARKLI"

"Ey şehzadelerin şehri Manisa, sizi yürekten selamlıyorum ey Manisa... Sen Osmanlı Cihan padişahlarını bağrından çıkarmış şehirsin Manisa, Sen Türkiye'nin gururusun Manisa. Seninle iftihar ediyoruz Manisa. Manisalı çiftçi, sanayici ve üretici kardeşimiz seninle iftihar ediyoruz. Manisa bugün farklı. Manisa bugün iradesini, demokrasisine farklı çıkıyor.

"MHP NE ÇEKTİRDİ SİZLERE"

Gittiğimiz her şehirde coşkuyla karşılaşıyoruz. Dün Adana'dan ve Antalya'dan sizlere selamlar var. Aynen Manisa gibi coşkuyu oradalarda da gördük. Halkım Başbakanına sahip çıkıyor, halkım iktidarına sahip çıkıyor. Köylüm, çiftçim, esnafım iktidarına sahip çıkıyor. Çünkü çok sömürüldüler. MHP ne çektirdi sizlere. Benim çiftçimi sömüren bu MHP zihniyeti değilmiydi?"

"KİRLİ İTTİFAKLAR, KİRLİ İŞLER VAR"

Milli irade üzerinde oyun oynanıyor. Kirli ittifaklar var. Kirli işler var. Bunları bozacaksınız. Bu seçim alışılmış bir yerel seçim değil adeta bir genel seçim yaşıyoruz.

"TÜRKİYE BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ"

Türkiye'nin büyüyen ekonomisi birilerini rahatsız etti. Barışcı, kucaklayıcı dış politikası birilerini rahatsız etti. Kardeşlerim bakınız burada şunu sormak zorundayım.Biz göreve geldiğmizde milli gelir 230 milyar dolardı. Şimdi 820 milyar dolar. Kardeşlerim soruyorum. Yolsuzlukların olduğu bir iktidarda bunu nasıl artıracaksınız.

"SEVSİNLER BUNLARIN MİLLİYETÇİLİĞİNİ"

MHP'ye gönül vermiş, CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. IMF 23,5 milyar dolar borç vardı. Ödedik ödedik geçen 14 Mayıs'ta sıfırladık. Türkiye'nin IMF'ye borcu yok. Bizden borç istiyor bizde veririz dedik. Bunlar milliyetçi dimi. Sevsinler bunların milliyetçiliğini. Merkez Bankası'nın kasasında 27,5 milyar dolar vardı. Şimdi 128 milyar dolar var.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN 100 LİRASININ 73 LİRASI BORÇTU"

İşçi ve memurdan zorunlu tasarruf adı altında 13,5 katrilyon para kestiler. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 lirasının 73 lirası borçtu. Şimdi 100 liranın 35 lirası borç. Aradaki fark milletin cebinde kalıyor.

"ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ"

En çok da çözüm süreci birilerini rahatsız etti. Ölümlerin durması, kanın durması gözyaşının durması birilerini rahatsız etti.

"ARTIK BENİM VATANDAŞIM ADRESİ BİLİYOR"

Birileri abla olmuş. Sizin de kapılarınıza geldiler mi? Yalan yanlış anlattılar mı? Geçenlerde Hatay tarafından bir eve geldiler. Teyzem ne kadar güzel cevaplarını verdi. Bunlara sadece bir şey söyleyin. Sizin hocanız başörtülü kızlarımızın başörtüsünü açmaya çalışan bir hocadır defolun deyin. Artık benim vatandaşım adresi biliyor.

"YAKAYI ELE VERDİLER, HESAP SORACAĞIZ"

Yurtlardan öğrencileri atıyorsunuz. Hani siz hayırseverdiniz? Aldığınız o zekat paralarını nereye harcadınız. O aldığınız kurbanlıkları nereye harcadınız? Siz ne zamandan beri CHP ile kol kola oldunuz. Mesele Türkiye'de ve Manisa'da oyları düşürmek. Ama başarılı olamayacaksınız. Sizin tuzağınız varsa Allah'ın da tuzağı var. Bizim ablalarımız, abilerimiz burada. Bizim abilerimiz 30 Mart'ta sandıkları patlatacak.

"AİLELERİ BÖLDÜLER, MİLLETİ PARÇALADILAR"

Aileleri böldüler, milleti parçaladılar. Yalan yanlış gazeteler, broşürler bastırıp evlere dağıtıyorlar. Bunun adı hukukta casusluktur, ajanlıktır. Ama yakayı ele verdiler, bedelini de ağır ödeyecekler. Dedim ya, inlerine gireceğiz, inlerine. Öyle kolay kolay biz bu devleti sokakta bulmadık. Milli birliğimizi, milli güvenliğimizi tehdit eden bu unsurlara karşı gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz, gerekli hesabı da soracağız.

"İNZİVAYA ÇEKİLMİŞ AMA..."

Pensilvanya'da inzivaya çekilmiş. İnzivaya çekileceksen gel ülkende çekil. İnzivaya çekilmiş ama alufteleri takip ediyor. Siyasilerden alufteleyi musallat etmişler de alufte ona cevap getirmiş sakın demiş. Ya sen hocamısın ya da istihbarat örgütünün başımısın sen. İnzivaya çekilmiş ama uluslararası gazetelere yazılar yazıyor. Herses konuştu konuştu, şimdi o konuşacakmış. Ya bu nasıl susmak. Manisa siz böyle alim geçinenlere yeterli cevabı vereceksiniz."..

Bu haber toplam 3306 defa okunmuştur
izmirli
cemal
izmir,li gavur tayyib,e oy vermez. izmir,li hirsiz cocuklara oy vermez. izmir,li hirsiz ve ugursuz turban,li anne,lere kizlarina oy vermez.
16 Mart 2014 Pazar 19:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri