Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'la ters düşen Arınç konuştu

10.10.2012 15:38
Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün sözlerine destek veren Arınç, Erdoğan'la ters düşen Bülent Arınç suskunluğunu bozdu

Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün 'Dağda ölen PKK'lıya ağlamayan insan olamaz' demiş bu sözler siyaset arenasında büyük bir yankı bulmuştu. Ve ilk kez AK Parti, CHP ve MHP ilk kez aynı görüşü paylaşmış ve Emniyet Müdürü'nün sözlerine tepki göstermişti.

ERDOĞAN'LA TERS DÜŞMÜŞTÜ

AK Parti cephesinden bülent Arınç ise Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in sözlerine destek çıkmış ve 'Şahsi taktirlerimi sunuyorum' demişti. Başbakan Erdoğan ise 'Askerlerimizi öldüren teröristlere ağlamayız. Bu böyle' deyince Arınç ve Erdoğan ters düştü.

ARINÇ: İÇİMDEN GEÇENİ SÖYLEDİM BAŞIMA İŞ AÇTI

Tüm gözler Bülent Arınç'ın yaşanan bu olay karşısında söyleyeceği sözlerdeydi. Türk Hava Kurumu Üniversitesinin akademik dönemi açılış etkinliğinde kürsüye çıkan Arınç, “Ben gönlümden geçeni söyleyen bir insanım. Bu zaman zaman insanın başına iş açar.Ama gönlüm ne derse dilimden o çıkar Allah'a çok şükür. Bana ne getirirse getirsin önemli olan vicdanımın, gönlümün sözünü söylemek ve dinlemektir'” diye konuştu. Arınç'ın bu açıklaması üstü örtülü olarak Başbakan Erdoğan'a cevap olduğu kaydediliyor.

AK Parti grubunda Erdoğan'ın Diyarbakır Emniyeti Müdürü'nün sözlerine tepki gösterdiği o an.

 

Bu haber toplam 2314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri