Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Başbakan için son yakındır"

28.02.2013 17:33
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Öcalan'ın mektuplarına çok sert tepki gösterdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün ülkenin tek gündeminin İmralı’da yatan teröristin ne söylediği ve neleri istediği olduğunu ifade etti. Bahçeli, “İmralı canisi tarafından yazılan mektuplar her şeyin önüne geçmiş, kuryeler telaş ve heyecanla mesajları muhataplarına taşımaya başlamıştır.” dedi.

Devlet Bahçeli, yazılı açıklama ile İmralı görüşmelerine ve teröristbaşı Abdullah Öcalan tarafından gönderilen mektuplara tepki gösterdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Türkiye’nin mahvına sebep olacak, Türk milletinin parçalanmasına yol açacak karar ve adımlarla iyice pervasızlaştığını ve tamamen kontrolden çıktığını savunan Bahçeli, “İmralı canisinin desteğiyle, milli varlığımıza, milli kimliğimize ve milli tercihlerimize idam fermanı hazırlamakla meşgul olan Başbakan, ülkemizi bölünme kuyusunun içine atmak için her çirkefliği ve her çirkinliği göze almıştır. Hayret ve esef verici bir şekilde, etnik temelli bölücü terör ve İmralı’da yatan elebaşısı, AKP tarafından çözümün ve barışın adresi olarak taltif edilmiş ve böylesi bir mevkie hızla terfi ettirilmiştir.” diye konuştu.
Hükümetin tüm umut ve beklentisini İmralı’ya bağladığını öne süren Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın tüm hatlarıyla bölücü teröre teslim olduğunu iddia etti.

Bahçeli, şöyle devam etti: "Türkiye’nin yakın tarihinde, hiç bu kadar küçülen, milli değerlerine yabancılaşan ve milli kimliğini hor gören bir başbakan ve hükümete rastlanmamıştır. AKP hükümeti sözde barış ve çözüm kandırmacası altında var olan tüm milli ve moral değerlerimizi linç etmeye, eritmeye, gözden ve çaptan düşürmeye ahlaksızca yönelmiştir.”

BAŞBAKAN'A MİLLİYETÇİLİK TEPKİSİ

Başbakan’ın milliyetçiliği ırkçılık olarak görüp ayaklar altına aldığını, Türklüğü ise etnik bir seviyeye indirmeye cür'et ettiğini söyleyen Bahçeli, "PKK ve İmralı canisinin kullandığı üslubu aynısıyla sahiplenen Başbakan, milleti çarpıtmak, içini boşaltmak ve değersizleştirmek için varını, yoğunu ortaya koymaktadır. Teröristbaşıyla münasebetlerin sıklığı, müzakerelerin uzun bir süreden beri devam etmesi Başbakan’ı uyuşturmuş, şuurunun kapanmasına neden olmuştur.” görüşünü savundu.

 "ÜLKENİN TEK GÜNDEMİ İMRALI CANİSİNİN NELERİ İSTEDİĞİ..."

'Bugün ülkenin tek gündeminin İmralı’da yatan teröristin ne zırvaladığı, neyi tavsiye ettiği ve neleri istediği noktasında toplandığını' iddia eden Bahçeli, “İmralı canisi tarafından yazılan mektuplar her şeyin önüne geçmiş, kuryeler telaş ve heyecanla mesajları muhataplarına taşımaya başlamıştır. Başbakan Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’de, teröristler milletvekilleri vasıtasıyla haberleşmeye, görüş alışverişlerinde bulunmaya hiçbir endişe belirtisi göstermeden devam etmişlerdir. İmralı’dan yazılan mektupların Başbakan tarafından paraf edilerek, çürümüş BDP’li milletvekilleri tarafından Irak’ın kuzeyinden Kandil Dağı’na götürülmesi sözün bitişine ve ihanetin artık her yeri kapladığına kanıt sayılmalıdır. İmralı canisi ile örgütü arasındaki diyaloglar, AKP-BDP müttefikliğiyle heyecanla yayılmaya ve yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır.” dedi.

"HAKİM VE SAVCILAR GÖRMEZDEN GELİYOR"

Bütün bunlar oluyorken, Cumhuriyet savcılarının suskun kalmasının anlaşılır ve kabul edilir olmadığını kaydeden Bahçeli, “Türk ordusunun peşine düşen ve adeta PKK’yı memnun etmek ve süreç isimli çöküşü güçlendirmek için gün aşırı tutuklamalar yapan savcılar ve hâkimler Türkiye’nin imhaya doğru gittiğini görmezden gelmektedirler. Artık kuşkuya yer bırakmayacak şekilde anlaşılmıştır ki, vatanımız için başka coğrafyalarda düşman ve işbirlikçi aramaya gerek yoktur. AKP hükümeti yaptıklarıyla, karanlık icraatlarıyla düşmana ihtiyaç bırakmamıştır.” şeklinde konuştu.

 Başbakan Erdoğan’ın Türk milletini bitirmek, Türkiye’yi çökertmek için uyguladığı politikalar, hangi seviyeden ele alınırsa alınsın açık bir şekilde vatana ihanet suçu olarak görülmesi gerektiğini belirten Bahçeli, Başbakan ve AK Parti’nin bunun bedelini mutlaka ödeyeceğini kaydetti.

"BAŞBAKAN İÇİN SON YAKINDIR"

Bahçeli, açıklamasını, "Dün katliamları sevk ve idare eden caninin, bugün sözde barış ve çözüm sürecini yönetir hale gelmesi, Başbakan Erdoğan’ın da İmralı’ya ikide bir tekmil veren, durum raporu sunan ve süreçle ilgili arz notu yazan bir bedbahtlığa ve zillete düşmesi Türk milletinin başına gelebilecek en vahim musibetlerden birisidir. Başbakan ve hükümeti için mutlak son yakındır. Türk milletine yapılan hainliklerin, kurulan tuzakların ve her türden oynanan oyunların karşılıksız bırakılmayacağı herkesçe bilinmelidir.” ifadeleriyle noktaladı.
 

CHA


 
Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri