Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan İzmir Anketi'ni Açıkladı

19.04.2013 01:21
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ege bölgesi milletvekilleriyle yaptığı kahvaltıda İzmir anketini de açıkladı. Başbakan'ın açıkladığı ankete göre CHP'nin "kale"si İzmir'de fark 4 puana indi

Radikal gazetesinin haberine göre CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na oy vereceğini söyleyenlerin oranı ile “asla vermem” diyenlerin oranı yüzde 42 çıktı. AK Parti’nin adayına oy vereceğini söyleyen İzmir’li oranı ise yüzde 38 olarak açıklandı. 

Toplantıda, CHP’li Başkan Kocaoğlu’nun seçmen tarafından “başarısız’ bulunduğu değerlendirmesi de yapıldı. AK Parti,çok istemesine rağmen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanamıyor. Son seçimde AK Parti ile CHP arasındaki oy farkı artmıştı.

EGE BÖLGESİ’NİN YÜZDE 44’Ü ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK VERİYOR

Başbakan Erdoğan’ın çantasından “Çözüm Süreci” anketi de çıktı. Erdoğan’ın açıkladığı ankete göre Ege Bölgesi’nin yüzde 44’ü çözüm sürecine destek veriyor. AK Parti’nin bölgedeki oy ortalaması ise yüzde 46.

Bu duruma dikkat çeken bazı milletvekilleri özellikle T.C’nin tabelalardan indirilmesi gibi bazı uygulamaların kaygıları artırdığına dikkat çekti. AK Parti’nin belediye anketinde en fazla oy düşüşü olan il Kütahya görüldü. Partinin oyları yüzde 60’larda çıkarken belediye başkanı oyu 35’lere inmiş durumda. 

Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri