Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu Hakkında Şok Belge!

13.05.2011 01:48
Balıkesir'de alana sığmayan bir kalabalığa seslenen Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bir belge açıkladı. Erdoğan 'Gandi'ysen cevap ver' dedi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir mitinginde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bir belge açıkladı.

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SGK Genel Müdürü olduğu dönemde, imzasıyla sınavsız bir şekilde kuruma personel alındığını söyledi ve bir takım sorular yöneltti.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun sınavsız olarak SGK'ya işe aldığı personelin soyadlarına dikkat çekdi. Başbakan, Kılıçdaroğlu'nun değiştirdiği soyadına dikkat çekerek, "Dürüstsen, Gandi'ysen cevap ver" dedi.

Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

"KILIÇDAROĞLU'NUN İMZASI VAR"

Ben size bir belge açıklayacağım. Diyor ya ‘dürüstlük abidesi’ hani ‘yolsuzlukların peşini bırakmam’ diyor ya… Bakın elimdeki belgeyi şimdi açıklıyorum size. Ben boş dosya açıklamıyorum, belge açıklıyorum. Altında kapı gibi Kılıçdaroğlu’nun oluru var. Şimdi bu belgenin bir kısmını okuyorum: “ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu günlerinin dolu olduğu, yakın zamanda yapılan sınavla yeterli sayıda başvurunun alınamadığı, 1988’den sonra sınavların yapılması halinde atamaların gecikebileceği, söz konusu pozisyonlarda görev almak isteyenlerin talepleri doğrultusunda atamalarının gerçekleştirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir. “

KAÇ KİŞİ BU ŞEKİLDE İŞE ALINDI?

Belge bu. Tarih 14. 7. 1998. Olur imzası; Kemal Kılıçdaroğlu. Şimdi ben soruyorum; Nasıl oluyor da ÖSYM sınav yapamıyor? Son zamanlara ÖSYM üzerinden geçiniyor ya… Şimdi bunun cevabını ver Bay Kemal. Nasıl olur da yeterli başvuru yapılamıyor? Bu söz konusu pozisyonlar neler? O pozisyonlara başvuranlar kimler? Esas soruya geliyorum; Sayın Kılıçdaroğlu SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız? O atananlar kimler? Sizinle bir akrabalıkları var mı? Soyadları, sizin eski soyadınızla, eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi bu şekilde işe alındı. Dürüstünüz ya, mertsiniz ya, Gandi’siniz ya… Bu sorulara cevap verin.

 

Bu haber toplam 2712 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri