Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Koç'un açılışına neden katıldığını açıkladı

26.05.2014 11:06
Koç grubu, özellikle geçtiğimiz yıl yapılan Gezi protestoları sonrası Başbakan Erdoğan tarafından olaylardan sorumlu tutulmuştu.

Gezi sonrası katıldığı televizyon programları ve mitinglerde Koç grubu, faiz lobisinin başını çektiği gerekçesiyle Başbakan Erdoğan tarafından oldukça fazla eleştirilmişti. Geride bıraktığımız haftada Koç'un davetine katılması ise buzların eridiği şeklinde yorumlanmıştı.

KOÇ'UN DAVETİNE NEDEN Mİ KATILDIM

Erdoğan bu davete neden katıldığını Almanya dönüşü gazetecilere şu sözlerle açıkladı:

"Geçmişte Koç Grubu'nun birçok açılışına katıldım. Ama Gezi sürecinde bizi üzdüler. Tabii kabullenmiyorlar. 'Biz, böyle bir şey yapmadık, etmedik' diyorlar. Şu andaki yatırım 500-600 milyon dolar. Böyle bir yatırımı özellikle açmak ülkemin çıkarı için önemli bir şeydi. Ben, Başbakan olarak, ülkemde yatırım yapacak bir gruba, bir kişiye karşı kin tutacak halim yok. O benim için yanlış olur. Hatta 'Programınız yoğunsa Bill Ford'u size getirelim' dediler. Biz açılışa gittik. Güzel bir bir lansman yapıldı. Orada yüzlerce eleman istihdam edilecek. Yatırım, büyük. Bundan dolayı oraya gitmem gerekirdi."

Bu haber toplam 1792 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri